24 травня 2019 • № 21 (1557)
Rss  

Нагородили лауреатів премії імені Леоніда Бразова

Нагороди знайшли своїх героїв. У театрі ім.М.В.Гоголя відбулося вручення премії імені Леоніда Бразова. Уже стало доброю традицією відзначати тих, хто зробив вагомий внесок в утвердження української мови, гуманістичних цінностей у суспільстві.

Поетеса Тамара Голобородько.
Цю відзнаку в нашому місті вручають уже всьоме. Кращих визначають у кількох номінаціях: «Поезія», «Проза», «Драматургія», «Публіцистика» та «Критика і літературознавство». П’ять номінацій – шість лауреатів.

– Я думаю, що це хороша справа, яку започаткували депутати обласної ради. Її продовжують. І я радий, що в нас є змога підтримати творчих людей. Людей, які на це заслуговують, – сказав Іван Момот, голова Полтавської обласної ради.

З кожним роком членам журі дедалі важче обирати найдостойніших. Адже творчих і по-справжньому талановитих людей, чиї твори заслуговують на те, аби бути відзначеними, досить багато.

Як голова журі Іван Момот наголосив на довірі тим фахівцям, членам журі, які кожен у своєму напрямку, у своїй галузі є професіоналом. Порадившись, усі разом ухвалювали рішення, але в першу чергу це думка професіоналів.

Цього року, на думку спеціалістів, кращим у номінації «Проза» став Олексій Кацай зі своїм романом «Пекло». У галузі «Драматургія» премію отримав колектив Полтавського общинного театру «А ідіше мазл» імені В’ячеслава Бурлаки за сценічне втілення п’єси «Танго-33». Монографія «Фрідріх Геббель: художні виміри міфу» принесла відзнаку Олені Кобзар. У «Публіцистиці» премії удостоїлася Ніна Шмалько за есе «Григір Тютюнник і Мануйлівка». А от у номінації «Поезія» думки членів журі розійшлися, тому відзнаку одночасно отримали дві талановиті поетеси – Тамара Голобородько за збірку «Стежинами Божого слова» і Галина Вовченко за власні «Фото. Поезії». До речі, Тамара Голобородько – наша колега, тривалий час вона працювала у «Полтавському віснику» завідуючою відділом культури.

Для більшості цьогорічних лауреатів премія – перша в житті. Але вони не збираються зупинятися й обіцяють радувати полтавців новими творами.
Тетяна Лемешко, 25.11.2013, 14:08960
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень