19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Якісна європейська освіта — цілком здійсненна мрія

«Я маю мрію» – саме таким було головне гасло знаменитої промови, у якій понад 50 років тому окреслив своє бачення майбутнього знаменитий борець за права людей, громадський діяч Мартін Лютер Кінг. Напевне, кожен із нас теж має власну мрію – мрію на краще майбутнє, прагне стати сильнішим, розумнішим, освіченішим, а відповідно і щасливішим. Проте мріяти недостатньо, необхідно діяти – шукати реальні шляхи втілення своїх мрій.

Директор проекту "Освта без кордонів" Вікторія Смолінська розповіла учням спеціалізованої школи №3 про переваги європейської освіти.
У сьогоднішньому світі одна з основних потреб людини – потреба в якісній вищій освіті, адже вона – той самий місток, яким учорашній випускник школи може пройти до заможного та успішного життя. Незважаючи на те що в Україні дуже багато вишів, кожен абітурієнт розглядає і можливість навчатися за кордоном. І поки одні юнаки та юнки виходять на площі, аби розмахувати різнобарвними прапорами, інші роблять реальні кроки до здобуття якісної європейської освіти, наприклад, беруть участь у міжнародному проекті «Освіта без кордонів», який пропонує полтавцям отримати європейські дипломи про вищу освіту рівнів «бакалаврат» і «магістратура», виїхавши на навчання до сусідньої Польщі.

Минулої п’ятниці працівники проекту завітали до Полтавської спеціалізованої школи №3, аби поспілкуватися з тими учнями, хто саме зараз розмірковує, куди «направити свої стопи» після закінчення школи.

«Освіта без кордонів» співпрацює як із державними, так і з приватними польськими вишами, об'єднує ж їх отримання диплома європейського зразка, практика за межами Польщі та доступна для українців вартість навчання. За словами директора проекту Вікторії Смолінської, за повний трирічний цикл бакалаврату в Польщі студенти сплачують стільки ж, скільки за один рік у середньостатистичному виші нашої держави. Отож не дивно, що полтавців, які користуються послугами проекту, щороку більшає у кілька разів. Так, якщо у 2010 році на навчання до Польщі виїхало 20 осіб, то в 2012-му – вже понад 60. Важливо те, що до Польщі вони приїжджають уже повноправними студентами – на навчання зараховують в Україні за результатами співбесіди, без іспитів і результатів ЗНО.

До закордонного навчання полтавську молодь заохочують не тільки працівники «Освіти без кордонів», а й молоді полтавці, які вже відучились у Польщі, а тепер прагнуть передати свій досвід наступному поколінню. Закінчивши бакалавратуру в Україні, полтавка Олена Шабалова поїхала навчатися на магістра до Польщі. Нині працює в Греції і радить наступникам скористатися своїм досвідом. А щоб апріорі мати більше можливостей, радить заздалегідь підучити польську мову в міжнародному освітньому мовному центрі «Фелісія», який відкрито в рамках проекту «Освіта без кордонів».
Павєл Москалюк, 04.12.2013, 14:052974
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень