26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Спортивна інфраструктура Полтави постійно удосконалюється

На виконання основних напрямків державної політики та соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича в місті Полтаві впроваджуються заходи щодо розвитку фізичної культури і спорту, поліпшення спортивної інфраструктури та пропаганди здорового способу життя серед усіх верств населення. Робоча нарада щодо розвитку спортивної інфраструктури міста була проведена під головуванням заступника міського голови Світлани Порохні.

– Сьогодні ми окреслили те, що було зроблено за цей рік, і намітили план розвитку спортивної інфраструктури Полтави на найближчі два роки, – сказала Світлана Порохня. – Ми повинні подбати про оновлення матеріально-технічної бази спортивних закладів, створення відповідних умов для тренування та відпочинку юних спортсменів.

Питання та побажання

Керівники дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста означили найбільш проблемні питання та побажання, які під час робочої наради внесено до завдань галузі в наступному році. Серед тих, про які міська влада подбає, це оренда зали для юних гімнасток, створення майданчика зі штучним покриттям для футболістів, ремонт даху в легкоатлетичному манежі та належна підтримка інших спортивних об'єктів міста.

– Протягом останніх трьох років було виділено 8,5 мільйона гривень для поліпшення умов тренувань спортсменів, для покращення їх результатів у спорті, на капітальні та ремонтні роботи матеріально-технічних баз спортивних шкіл та на придбання спортивного інвентарю, – сказала Світлана Порохня. – Підтримка спортивної інфраструктури та пропаганда здорового способу життя є одним із головних завдань влади, і тут велику роль відіграє принципова позиція в цьому питанні міського голови. Полтава – єдине місто в Україні, в якому повністю виконується навчальна програма уроків з плавання, адже в нашому місті всі учні початкової школи мають відповідну кількість годин і відвідують басейн спортивної школи «Дельфін» чи три басейни, які знаходяться в полтавських школах. Бажаючих займатись плаванням стає із кожним роком все більше. Полтавці мають серйозні досягнення в цьому виді спорту. Одне з наших першочергових завдань – розпочати будівництво спортивного комплексу із басейном на вулиці Петра Юрченка. Сьогодні проектно-кошторисна документація вже виготовлена, подана заявка на державну субвенцію. В наступному році заплановано спорудити кілька сучасних будиночків для відпочинку юних спортсменів та розвинути наявну інфраструктуру в спортивно-оздоровчому таборі «Олімпійські надії».

Спортивна інфраструктура міста включає 4 стадіони, 3 басейни, 6 басейнів з малою ванною, спортивний клуб «Спартак», шахово-шашкову школу, функціонують спортивні зали в кожному навчальному закладі, тренажерні та фітнес-зали, спортивні майданчики з синтетичним покриттям, стрілецькі тири, льодова ковзанка, спортивно-технічний комплекс «Лтава», гребні, велосипедні бази та легкоатлетичний манеж. Працює школа вищої спортивної майстерності та 14 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, з яких п'ять спортивних шкіл комунальної форми власності. Також, за рахунок міського бюджету, утримуються Полтавський міський заклад-центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» і спортивний дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Олімпійські надії».

Досягнення полтавських спортсменів

У дитячо-юнацьких спортивних школах комунальної форми власності тренуються понад 2800 спортсменів під керівництвом 113 тренерів-викладачів з різних видів спорту.
Високих результатів досягли юні полтавські спортсмени: боксер Олександр Хижняк – майстер спорту міжнародного класу України, плавчиха Вікторія Солнцева – майстер спорту України та європейська рекордсменка, члени національної збірної команди України, майстри спорту України з хокею на траві Вікторія Мельник та Альона Погорєла, команди з волейболу та баскетболу, які виборювали призові місця на чемпіонатах України.

Також залучаються спонсорські кошти на оновлення спортивних баз, серед яких у 2013 році є легкоатлетичний манеж стадіону «Ворскла» (1,6 мільйона гривень), спортивна школа №1 та інші об'єкти. Тож усе більше дітей залучається до занять фізичною культурою і спортом.

З метою покращення спортивних результатів, міського бюджету у 2013 році виділено 675 тисяч гривень на проведення змагань у місті з усіх видів спорту, що розвиваються, та на відрядження команд спортсменів на обласні та всеукраїнські змагання.

Наймасовіші традиційні заходи в місті:
- меморіал пам'яті А.Кузнецова з волейболу (понад 170 учасників);
- міжнародні змагання з волейболу «Наталка-Полтавка» (понад 250 учасників);
- всеукраїнський турнір пам'яті М.Бричкова з плавання (понад 300 учасників), всеукраїнські змагання з легкої атлетики на призи олімпійських чемпіонів (понад 250 учасників);

«Молодь Європи обирає здоровий спосіб життя» (понад 1000 учасників) та інші.
У літній період відділ з фізичної культури і спорту проводить навчально-тренувальні збори та оздоровлення спортсменів спортивних шкіл комунальної власності в «Олімпійських надіях», на що додатково виділили 250 тисяч гривень.

Сім найкращих спортсменів міста Полтави протягом року отримують спортивну стипендію міського голови щомісяця по 400 гривень.

На проведення спортивних заходів Центром «Спорт для всіх», який залучає всі верстви населення та інтегрує людей із особливими потребами у суспільство, щороку з міського бюджету виділяються кошти – не менш ніж 25 тисяч гривень для забезпечення соціальної адаптації, пропаганди здорового способу життя та проведення спортивних змагань.
Володимир Сулименко, 04.12.2013, 14:211004
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень