23 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Як вибрати холодильник

Купівля побутової техніки для пересічного громадянина – досить вагомий вклад власних грошей. Тому цілком логічним є бажання придбати якісні речі, що коштують недешево.

В ідеалі при купівлі холодильника слід брати у магазин майстра. Проте часто трапляється, що той не може приділити стільки часу клієнту, тим більше задарма, бо завантажений ремонтами.

– Тому перш ніж придбати техніку, оберіть модель і зателефонуйте досвідченому ремонтнику, – радять майстри з ремонту. – Він скаже, на які особливості слід звернути більше уваги. Радити, яку саме модель купувати, я не можу. Мій досвід показує: якість роботи холодильника мало залежить від його ціни та наворотів. Можна придбати дешевий, і він працюватиме довго й щасливо, а можна викласти десятки тисяч – і холодильник зламається ще до кінця гарантійного терміну. Останній нині теж досить нетривалий. Якщо раніше техніка могла працювати по 15 – 20 років безперебійно, то сьогодні виробники дають сім-вісім років гарантії.

Є кілька поширених думок, що відіграють значну роль при виборі холодильника. Розглянемо їх.

Вважають, чим вищий клас економії, тим краща техніка:
– У магазині пропонуватимуть клас «А»,– запевняють майстри. – Мотивують це тим, що такий використовує менше електроенергії. Проте варто знати: чим «навороченіший» холодильник, тим він уразливіший. Зекономивши кілька десятків гривень на оплаті за світло, ви можете викласти тисячі за ремонт мотора. Тому я радив би купувати техніку класу «В». Ціна адекватніша, і якість більше відповідає нашим умовам.

Поширена думка, що холодильник із системою «Ноуфрост» шкідливий для здоров'я:
– Єдина різниця між простим холодильником та з системою «Ноуфрост» у тому, що в останньому є вентилятор, який рівномірно розподіляє холодне повітря всередині техніки, і він не потребує розморожування. Жодної шкоди для людини він не становить.

Розморожувати холодильник слід лише в міру потреби. Як правило, це двічі на рік. Враховуйте: у приміщенні з підвищеною вологістю розморожувати доведеться частіше. Взагалі це слід робити, коли товщина льоду в морозилці становить сім-вісім міліметрів. Розморожуйте холодильник у холодну пору доби. Не робіть цього у спеку.

Основні функції і характеристики:

- Тип холодильника
За типом холодильники поділяють на однокамерні, двокамерні, холодильники Side-by-Side, морозильники та холодильники для вина. Останні два типи входять до групи специфічних товарів. Зупинимося на холодильниках, призначених для широкого використання.

Однокамерні холодильники мають спільні дверцята для холодильного і морозильного відділень, а в двокамерних у кожного відділення свої дверцята. Принципова відмінність двокамерних холодильників від однокамерних полягає в тому, що при відкритті одних дверцят атмосфера в другій камері не порушується, таким чином економиться електроенергія. Крім того, в однокамерних холодильниках морозильне відділення зазвичай менше, ніж у двокамерних.

Існують три схеми компонування камер у холодильниках:
«Європейська» – велика морозильна камера розташовується під холодильною;
«Азіатська» – морозильна камера невеликих розмірів знаходиться над холодильним відділенням;
«Американська» – схема Side-by-Side, в якій холодильне та морозильне відділення часто розташовуються по всій висоті пристрою.

- Розміри і об'єм
Однокамерні холодильники як правило невеликі, заввишки до 150 см, мають об'єм не більше 250 л. Більшість двокамерних холодильників висотою від 150 до 210 см зазвичай не перевищують 400 л в об'ємі. Однак є чимало двокамерних холодильників підвищеної місткості, в яких за рахунок збільшеної ширини і глибини забезпечується місткість до 600 л. Холодильники Side-by-Side найбільш місткі, відрізняються від інших значною шириною, а в деяких виробників ще й наявністю кількох холодильних і морозильних камер. Для сім'ї з двох-чотирьох осіб буде достатньо холодильника об'ємом 200 – 350 л. Якщо у вас велика сім'я, то й холодильник знадобиться відповідний.
Розміри холодильника, звичайно ж, необхідно підбирати, виходячи, з розмірів кухні і розмірів ніші, в яку він буде вміщений. При цьому необхідно врахувати, що задня стінка агрегату повинна добре вентилюватись, оскільки це впливає на кількість споживаної енергії, ефективність і термін служби холодильника. Між стіною кухні і задньою стінкою холодильника має залишатися не менш як 5 см вільного простору. Крім того, при вимірі розмірів обов'язково потрібно врахувати необхідні технологічні допуски.
- Компресор
Існують одно- або двокомпресорні холодильники. У двокомпресорних у кожної камери свій компресор, у зв'язку з чим для кожної камери встановлюється своя незалежна температура. При відкритті дверцят в одній камері температура другої камери залишається незмінною, у зв'язку з чим економиться електроенергія.

- Розморожування
У сучасних холодильних шафах розморожування буває в основному трьох видів: ручне, крапельне і система NoFrost. Найчастіше розморожування у холодильній і морозильній камерах відбувається з використанням різних технологій: наприклад, крапельне розморожування для холодильного відділення та система NoFrost – для морозильного. Ручне розморожування останнім часом уже практично ніде не використовується. При крапельному розморожуванні волога конденсується на задній стінці холодильника і стікає у спеціальні канали, потрапляючи на випарник. NoFrost (або FrostFree ) – найсучасніша система розморожування. Ця технологія передбачає наявність вентилятора для рівномірної циркуляції холодного повітря. При використання NoFrost іній не утворюється зовсім. Однак при цьому в камері встановлюється досить низька вологість, при якій продукти швидше сохнуть, тому їх бажано загортати в спеціальну плівку або поміщати в контейнери.

- Тип керування
Керування холодильником буває двох типів: електромеханічне та електронне. Електромеханічне здійснюється за допомогою ручки термостата і дає змогу регулювати охолодження тільки більшою чи меншою мірою. Електронне керування як правило супроводжується наявністю дисплея, завдяки якому можна виставляти точну температуру охолодження для кожної камери, а так само регулювати роботу вентилятора і компресора. До того ж дисплей забезпечує чітку і наочну індикацію всіх функцій.

Що робити, коли зламався холодильник?

Холодильник – річ потрібна однозначно. Але, як і будь-яка техніка, він може зламатися, пошкодитися, не виправдати вкладених у нього коштів. Тому, як обирати холодильник, на що звертати увагу, що робити, коли техніка ламається, ми попросили розповісти людину, котра безпосередньо має справу зі зламаними холодильниками, – майстра, котрий уже 33 роки займається ремонтом саме морозильної техніки.

– Поламався холодильник. Звичайна життєва ситуація, – говорить майстер Володимир Леонідович. – І питання, ремонтувати чи купувати новий, виникає само собою. Перш ніж визначатися з подальшими діями, слід викликати фахівця з ремонту холодильників. Він після огляду скаже, що саме зламалось і чи можливе усунення неполадок.

Якщо холодильник влаштовує власника своїми технічними характеристиками, габаритами, функціональністю, зовнішнім виглядом, а сама поломка не викликана пошкодженням власне шафи холодильника (що замінити неможливо), наприклад, зламався мотор, заміна якого коштує тисячу гривень, то майстер відремонтує його просто у вас удома.

Найчастіше в холодильниках ламається мотор-компресор. У компресора в основному виходять із ладу клапани, а в мотора «горить» обмотка. У будь-якому разі відновити роботу холодильника в цій ситуації допоможе тільки заміна мотора.

Друга причина: витік газу.
– Холодильник заправлений газом, що охолоджує систему, нині це ізобутан, – пояснює Володимир Леонідович. – Через неякісне складання техніки у системі охолодження можуть утворюватися тонкі місця, через які потім починає витікати газ. Ремонт ускладнюється тим, що деталі закриті пластиком.

Третя за поширеністю поломка – збій електроніки. Найчастіше причиною цього стають перепади у мережі чи короткі замикання.
– У будинках, особливо старих, прокладена алюмінієва проводка, і вона не розрахована на сучасне навантаження, – продовжує майстер. – Коли у помешканні вмикаються одночасно холодильник, праска, мікрохвильовка та інші електроприлади, на мережу йде чимале навантаження. Можна, звичайно, поставити безперебійники, що вирівнювали б напругу. Але я багато спілкувався з електронщиками, і вони вважають: навіть найсучасніший адаптер не завжди здатен врятувати дорогу техніку від згорання через перепади напруги. Непоодинокі випадки, коли електроніка в холодильнику ламається ще до того, як прилад спрацьовує.

Четверта причина поломок – тріскання корпуса холодильника, дверей, нещільне прилягання гуми.
– Раніше морозильну техніку робили із заліза, а нині на зміну йому прийшов пластик, – говорить Володимир Леонідович. – Ясно, що корпус уже не поміняєш. Те ж стосується і дверей. Колись для щільнішого прилягання достатньо було лише поміняти гуму, а зараз вона так завальцьована, що треба ставити інші двері. А це, ясна річ, неможливо. Із запасними частинами на нові моделі холодильників нині дуже сутужно, – каже майстер.

– Якщо раніше ми могли зателефонувати на завод-виробник і замовити потрібні запчастини, то нині на підприємствах техніку складають лише із деталей, що надходять від різних виробників. Крім того, технічні інструкції засекречені, і навіть в інтернеті подивитися, що й до чого, дуже складно, – говорить він.

Перегрівання техніки – ще одна проблема. Особливо це актуально влітку, коли холодильник, температура середовища експлуатації якого розрахована максимум на +32°С, знаходиться у помешканні, де повітря прогрівається до +35°С і вище або техніка стоїть під прямими сонячними променями. Тому, по можливості, холодильник слід ставити далі від вікна.

– Вибір майстра – лотерея, – вважає чоловік. – Зазвичай досвідчені спеціалісти не зацікавлені робити абияк, бо це їх репутація і гроші. Ремонт техніки починається від дзвінка до фахівця. Поговоривши з клієнтом, той уже починає обдумувати, що може бути причиною поломки, радиться з колегами, шукає інформацію в інтернеті. Наші люди часто вибирають майстра, орієнтуючись на те, який «діагноз» той поставив їх техніці по телефону. А це неправильно. Ну як може людина, не бачачи об'єкта, точно сказати, чому холодильник зламався?

Якщо холодильник на гарантії, його краще віддати у сервісний центр. Складну техніку, тобто холодильники з електронікою, краще все-таки відвезти у майстерню, де будуть забезпечені серйозніший ремонт і перевірка.
Оксана Ханас, 04.12.2013, 16:233442
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень