26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Полтавський театр у тернопільців тепер асоціюватиметься з «Едіт Піаф»

З фестивалю «Тернопільські театральні зустрічі. Дебют» колектив Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.В.Гоголя повернувся з трьома дипломами лауреатів.
Сцена з вистави.

Колектив театру на тернопільському фестивалі.
Хоча мапа фестивальних поїздок полтавського театру останнім часом надзвичайно яскрава, різноманітна і багата на відзнаки, вперше колектив нашого театру отримав одразу стільки нагород. Слід зазначити, що Всеукраїнський фестиваль «Тернопільські театральні вечори. Дебют» вважається одним із найпрестижніших і зайняв свою відповідну нішу в театральному просторі нашої країни. Його найважливіша мета – відкривати нові режисерські імена, пропагувати оригінальні ідеї та показувати шанувальникам театрального мистецтва нові сценічні засоби виразності.

На ХІ фестиваль у Тернопіль полтавський театр повіз мюзикл «Бог є любов (Едіт Піаф)», що став першою роботою режисера нашого театру Владислава Шевченка у жанрі мюзиклу і приніс режисеру диплом «За кращу режисерську роботу другого ступеня». Одноголосним було журі й у присудженні диплому «За головну жіночу роль», який отримала провідна актриса нашого театру, заслужена артистка України Маргарита Томм. Вразило тернопільців і гостей фестивалю оригінальне пластичне рішення вистави гоголівців, де артисти балету в образі мімів «реагували» на всі події вистави, підтримували головну героїню. Компліменти балетмейстеру, злагоджена робота артистів принесли у підсумку третій диплом – «За пластичне вирішення», яким нагороджено головного балетмейстера театру Світлану Мельник. Колективу полтавського театру випала честь закривати фестиваль. Ущерть заповнений зал, вдячні оплески глядачів і ще один диплом учасника «Тернопільських театральних вечорів» стали нагородою колективу за кропітку працю та подолання далекої відстані до Тернополя.

Директор полтавського театру Олексій Андрієнко (ліворуч) під час нагородження учасників фестивалю.
– Ми їхали до Тернополя показати наше полтавське театральне мистецтво з багатовіковими традиціями, – розповів директор Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.В.Гоголя, заслужений працівник культури Олексій Андрієнко. – Наш колектив був єдиним на цьому фестивалі, хто представляв театри центральної України серед колективів із Західної України (Львова, Луцька, Коломиї, Хмельницького). Я надзвичайно радий за колектив і за Полтаву, що наш театр визнано найкращим. Приємно, що вже вкотре Маргарита Томм отримує диплом «За кращу головну жіночу роль», дуже гордий за режисера Владислава Шевченка, балетмейстера Світлану Мельник. Для мене велика честь бути директором цього театру, очолювати такий прекрасний колектив.

Схвальні відгуки почув колектив полтавського театру і від члена журі фестивалю, директора Тернопільського академічного укра­їнсь­кого драматичного театру ім.Т.Г.Шевченка, народного ар­тиста України Олега Мосійчука: «Ми розуміємо, що не так легко привезти колектив до нас на фестиваль у Тернопіль. У цьому особлива заслуга вашого директора Олексія Андрієнка, для якого просто не існує відстаней, коли є прагнення показати творчість свого колективу. Показ вистави «Бог є любов (Едіт Піаф)» ще раз довів, що у вас потужний і цікавий колектив. Ті дипломи, якими журі нагородило полтавський театр, справді заслужені й підписані колегами з любов’ю. Ми шануємо гоголівців і сподіваємося на нові зустрічі».

Ольга Коваленко
Павєл Москалюк, 04.12.2013, 16:511021
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень