27 червня 2019 • № 26 (1562)
Rss  

Свято класичної музики

Полтавці надовго запам'ятають свято класичної музики, яке подарував симфонічний оркестр, під керівництвом Віталія Скакуна, народного артиста України. На концерті прозвучали твори німецького композитора Людвіга Бетховена, російського і радянського композитора і педагога Рейнгольда Гліера та російського композитора, учасника «Могучої кучки» Модеста Мусоргського, та нашого земляка Ісака Дунаєвського, основоположника радянської оперети.

Відвідувачі заходу у Полтавському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Миколи Васильовича Гоголя, слухаючи Симфонію №3 одного із представників віденської композиторської школи, відчули енергетичну напругу, збудженість почуттів, драматизм, які передає Бетховен. Ця Героїчна симфонія була написана глухим композитором. Цікаво, що цей композитор XIX століття звертався і до української народної пісні, як «їхав козак за Дунай» та «За городом качки пливуть».

Прозвучав «Концерт для колоратурного сопрано з оркестром» Р. Глієра, відомого полтавцям своїм балетом «Тарас Бульба», симфонічними поемами «Заповіт» т а «Гайдамаки». Твір було створено у 1944 році, під час Великої Вітчизняної війни. Він є найскладнішим як для музикантів, так і для співачки. Артисти ж недарма говорять, що легше тричі виконати «Травіату», аніж один раз цей концерт Глієра. Театромани насолоджувалися прекрасним голосом Надії Карпової, переможниці багатьох Міжнародних конкурсів вокалістів, єдиної солістки театру, нагородженої золотою медаллю у Сербії. На заході музика і голос органічно злилися, передавши усю гамму людських почуттів.

Сподобалася слухачам і увертюра-фантазія для симфонічного оркестру М. Мусоргського «Ніч на Лисій горі». У ній композитор, який умів малювати звуками, передає атмосферу за часів Київської Русі, коли на Лисій горі проводили свої обряди язичники, саме тут древні волхви зробили перші підземні ходи, тут відбувалися шабаші відьом.

А на завершення свята прозвучав «Концертний вальс» І. Дунаєвського.

Ведуча вечора Аліна Синяговська цікаво, змістовно і красиво провела слухачів у країну справжньої високої музики.

Оксана Кравченко, 06.12.2013, 12:51802
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень