24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

«Ханума» — новорічна прем’єра гоголівців

Перед Новорічними святами полтавці отримали чудовий подарунок від Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя – 25 грудня відбулася прем’єра вистави «Ханума».

Весела історія про добру та хитру сваху Хануму в гоголівців вийшла з «грузинським присмаком», із жартівливими нотками та чудовим акторським ансамблем. «Ханума» – історія про кохання, інтриги, сварки та примирення, але все ж добра, щира та близька кожному з нас.

Спеціально для постановки цієї вистави запросили режисера із Грузії Цицино Кобіашвілі, якій удалося одразу порозумітися з полтавськими акторами та втілити задумане на найвищому рівні. Режисер допомогла гоголівцям перейнятися атмосферою прекрасної Грузії, доторкнутися до культури цієї країни, відчути тонку грань людських стосунків та характерів.

Цицино Кобіашвілі – талановита актриса та режисер, яка понад 30 років працює в рідному Тбіліському академічному театрі ім.Коте Марджанішвілі. Вона сама зіграла безліч ролей, а з 1998 року почала ставити вистави. Її постановки у різних театрах Тбілісі користуються попитом і подобаються глядачам за щирість, прозорість характерів, глибоку змістовність.

Сама Цицино говорить, що їй раніше не доводилося ставити «Хануму».
– Це мій перший досвід у постановці цієї вистави, – говорить пані Кобіашвілі. – Це наша класика, пісні з неї знає кожен грузин. Тепер і полтавські актори, з якими ми разом ставимо виставу, знають їх і танцюють грузинські танці. Сподіваємося, що вони сподобаються і полтавцям. Ця п’єса дуже гарно звучить українською! Нічого у цьому світі неможливе без любові, лише з любов’ю до акторів, до матеріалу, який збираєшся ставити, до сцени та всього оточуючого прийде мистецтво, яке потім з любов’ю подаруємо глядачам.


У виставі звучить музика Гії Канчелі з притаманними для грузинських пісень ритмами. Актори не тільки грають та співають, а ще й танцюють автентичні грузинські танці у постановці досвідченого талановитого грузинського хореографа Бакарі Хінтібідзе. Саме його Цицино запросила на постановку до Полтави.
Володимир Оніщенко, 08.01.2014, 16:321017
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень