27 червня 2019 • № 26 (1562)
Rss  

Палітра наснаги полтавських майстрів

Барвистий світ українського народного мистецтва полонив читачів Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського на виставці майстрів нашого краю, що відкрилась у відділі мистецтв.

Тут, за доброю традицією, до свята Різдва Христового 14 раз презентують свої твори члени національної спілки майстрів народного мистецтва України. Алла Маркар’ян, голова полтавського осередку цієї організації, розповіла про авторів виставки і про те, що робить каталог до 20-ї річниці осередку, про поїздку до Польщі. Зокрема Алла Петрівна сказала: «Нині працюю над каталогом і ретельно вивчаю творчість кожного. Ми різні за характером, мораллю, об’єднує нас любов до мистецтва і талант… Я пишаюся нашою молоддю. Полтавська молодь – золото. Про кожного майстра можу говорити довго. Наприклад, Євген Кулик із села Глибока долина, що на Гадяччині, за зовом предків займається дереворізьбленням. До речі, він – стипендіат Президента України. На виставці показані його довбаночки».

В експозиції представлені вишиванки, гобелени. Килими, іграшки, фартухи, кераміка, лозоплетіння, жіночі головні убори – очіпки.

Цікаво, що в бібліотеці можна побачити роботи й цілих родин. Так. Серед молодих сімей помітно вирізняються керамічні вироби Жені і Лариси Євтушенків. Які проміняли місто на село і ні про що не жалкують.

На заході автори поділилися секретами професійної майстерності. Зокрема Тетяна Ваценко мовила: «У мене показані витинанки триколірні, складні за композицією і тональним вирішенням. Багато часу йде на розробку ескізу візерунків епохи Трипілля. Копітка робота над дрібними елементами – п’ять-шість годин.

Іван Новобранець, член НСХУ, бандурист, лірник, показав на виставці живописне полотно «Батьки, що написане 1969 року. Іван Якович, на прохання читачів бібліотеки, виконав пісню «Вже квітка наша одцвіла» на слова Івана Тешенка, першого міністра освіти вільної України в 1918 році.

Галина Вікторова, завідувач відділу мистецтв обласної бібліотеки, ведуча заходу створила дружню і щиру атмосферу вечора, де прекрасно почувалися діти і дорослі.

Завершився вечір виступом дуету «Молодички» театру української народної пісні «Родина калинова». Надія Коровайкіна й Ольга Шумер виконали попурі з популярних пісень.
Оксана Кравченко, 09.01.2014, 13:48809
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень