15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

«Який прекрасний цей світ!»

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відкрилася виставка живопису нашого земляка Леоніда Колеснікова, у житті якого два вірних крила – мистецтво і педагогіка.

Леонід Олегович закінчив Ленінградську лісотехнічну академію. Колесніков – кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології Полтавської державної аграрної академії, один із найактивніших членів творчого товариства «Художник» при обласному осередку Українського фонду культури.

Леонід Колесніков понад усе любить природу. Вона – його кумир. Вважає природу вічністю, тому й відтворює її.

Його роботи демонструються у відділі обслуговування користувачів і викликають неабияку зацікавленість у читачів. Адже тут можна побачити нашу вулицю Пушкарівську, старий млин, заворсклянські луки, садибу І.Котляревського та гори Алтаю. І це не дивно, адже Колесніков розпочав займатися живописом ще в ізостудії м.Бійська на Алтаї, відтоді не розлучається з пензлем.

У творах Л.Колеснікова помітно значний вплив пейзажиста-фронтовика Андрія Сербутовського, заслуженого художника України. Поступово реалізм у творчості нашого сучасника трансформувався у романтичний реалізм. Леонід Олегович – автор неповторно поетичних, ностальгічних для нашого часу, тонких за колористикою, сповнених щирості картин, про що свідчить ця січнева виставка.

Натхнення Л.Колесніков бере з подорожей, як австрійський пейзажист І.Вельц. Леонід Олегович побував на Сході та Заході нашого континенту, Америці, проте найбільше його надихають краєвиди рідної Полтавщини. Пейзажі сповнені тиші і спокою. Вони несуть у собі надзвичайну гармонію і виразні відчуття чистоти повітря, де п'янко пахне травами, де ніжна прозорість хмарок… Художник у простих мотивах передає красу і неповторність світу. Саме тому Леонід Олегович назвав свою персональну виставку «Який прекрасний цей світ!»
Оксана Кравченко, 13.01.2014, 13:11672
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень