22 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

10-та школа Полтави атестована з відзнакою

Ляля Убийвовк, Герой Радянського Союзу, Володимир Челомей, конструктор ракетної та космічної техніки, Марк Кривошеєв, основоположник технологій сучасного телебачення, Ада Роговцева, народна артистка СРСР та України, Олег Ківа, композитор, народний артист України, – усі ці славетні постаті пов’язані з 10-ю школою м. Полтави, яка носить ім’я Володимира Короленка. На прикладі видатних випускників учні зростають і виховуються, примножують та свято бережуть історію і традиції рідної школи.

2013 року Полтавська загальноосвітня школа I-III ступенів № 10 імені В.Г. Короленка стала першим загальноосвітнім навчальним закладом міста, який пройшов державну атестацію за новою програмою.

Державна атестація – основна форма контролю за діяльністю загальноосвітніх навчальних закладів.

Відповідно до нових Орієнтовних критеріїв оцінювання загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом МОН України № 772 від 17.06.2013 р., із 53 показників 15 підлягають повному та три частковому експертному оцінюванню, оцінка 35-ти здійснюється за формулами, що сприяє об’єктивному підходу.

10-ту школу відкрив Антон Макаренко 1920 року. Сьогодні заклад нараховує 650 учнів, яких навчають 62 педагоги. Із них два відмінники освіти, 29 учителів вищої категорії, 19 учителів-методистів та старших учителів. Середній вік педагогів становить 37,5 року.

Колектив закладу професійний, згуртований, креативний, у постійному творчому пошуку.

Школа працює над проблемною темою «Впровадження сучасних інноваційних та здоров’язберігаючих технологій в умовах особистісно-зорієнтованого навчання». Вибір проблеми не випадковий, бо в цьому закладі склалася система роботи з удосконалення сучасного уроку за умови збереження здоров’я дітей.

Робота колективу школи в цьому напрямку відмічена Дипломом Інституту інноваційних технологій Міністерства освіти і науки України (Всеукраїнський конкурс «Школа сприяння здоров’ю»).

Усвідомлюючи виклики часу, педагогічний колектив головну увагу зосереджує на впровадженні у навчальний процес сучасних інноваційних технологій, розвитку природних здібностей та нахилів школярів.

Творча група працівників школи успішно втілила в життя інноваційний проект створення віртуального методичного кабінету, у якому відображена вся методична робота школи. Це спеціальний веб-сайт, на якому розміщена загальна інформація про школу, всі нормативні документи з питань навчально-виховної діяльності, портфоліо вчителів та їхні методичні розробки, детально представлена діяльність усіх шкільних методичних об’єднань, робота логопедичної, психологічної та соціальної служб школи, моделі планів виховної роботи, посилання на необхідні веб-ресурси тощо.

Лише за три останні роки двоє вчителів стали призерами міського етапу конкурсу «Учитель року», учитель І.С.Лукич у Міжнародному конкурсі «Уроки війни та Голокосту» виборола третє місце, працівники школи стали авторами 60 статей у фахових журналах та інтернет-виданнях, шість педагогів підготували методичні розробки. За 2011 – 2013 роки на базі школи проведено 16 семінарів педагогічної майстерності, майстер-класів.

Відповідно до вимог сучасності, школа підключена до Всесвітньої мережі інтернет, діє три комп’ютерних класи, створено три WI-FI зони. Один із комп’ютерних класів обладнаний мультимедійною дошкою, встановлено шість стаціонарних та два переносних проектори для демонстрації мультимедіа.

Основні події в житті школи висвітлюються на власному веб-сайті, на каналі YouTube, через який ознайомитися з відеосюжетами про яскраве шкільне життя 10-ї школи Полтави можуть глядачі багатьох країн світу. Канал уже має понад шість тисяч переглядів.

Чим іще особлива школа №10?

У закладі поглиблено вивчається англійська мова з першого класу (один клас на паралелі) та друга іноземна – німецька – з п’ятого класу. Випереджуючи завдання, які нині поставлені МОН, у школі вводилась іноземна мова з першого класу впродовж 20 років.

Тому невипадкові результати ЗНО. У 2013 році кращі показники випускники школи продемонстрували з англійської мови, української мови та історії України. Заклад увійшов до десятки ЗНЗ міста, що дають стабільну позитивну результативність у ЗНО.

Окрім поглибленого вивчення англійської мови, у школі відкрито дев’ять класів спортивного профілю з поглибленим вивченням хореографії (спортивні бальні танці) та фізичної культури (футбол).

У школі створена спеціальна програма «Обдарована дитина» (банк даних – 342 учні), як наслідок – щорічно зростає результативність участі учнів у Всеукраїнських предметних олімпіадах, конкурсах-захистах МАН.

Протягом двох років 29 учнів стали призерами міських олімпіад, три учні – обласних, учень 9-А класу Денис Терещенко посів третє місце у Все-українській олімпіаді з фізики. Призер Міжнародної інтернет-олімпіади з математики В’ячеслав Баранчиков був нагороджений безкоштовною путівкою до Міжнародного дитячого табору «Артек».

Учні школи – перші й неодноразові призери Короленківської премії та премії імені Миколи Гоголя, міського конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Учень 11-А класу Роман Щербань – постійний переможець Всеукраїнського конкурсу «Усміхнімось щиро Вишні» в номінації «Авторські твори».

Особливої уваги заслуговують спортивні досягнення учнів школи, співпраця з ДЮСШ ім. І.Горпинка, ФК «Ворскла».

Випускники-футболісти під керівництвом тренера В.Є.Плєвака у 2012 році стали переможцями футбольних змагань у Полтавській області, Кубку Азова, міжнародного турніру в Маріуполі (друге місце), Німеччині, Польщі.

Два дев’ятих класи футболістів теж мають чималі досягнення: Ілля Маца на Всеукраїнських змаганнях «Шкіряний м’яч» у Києві виборов право нести прапор України на відкритті Євро-2012. Вони встигли стати переможцями міських, обласних, всеукраїнських змагань, а у 2012 році брали участь у футбольному турнірі в Данії, де зайняли перше місце у своїй групі (тренер О.М.Калюжний). 2013 року на всеукраїнських змаганнях увійшли до півфіналу, а на обласному турнірі зайняли друге місце (тренери В.О. Качуєв та М.М.Даценко).

14 юних футболістів заявлені до молодіжної збірної України. Завдяки турботі міського голови Олександра Мамая учні отримали спортивний інвентар (м’ячі, форму, стіл для гри в теніс), здійснили подорож на «Донбас Арену» та відвідали матч «Дніпро» – «Шахтар».

Велике значення педагогічний колектив приділяє патріотичному та національному вихованню.

22 листопада 2013 року з нагоди 95-ї річниці від дня народження славетної випускниці закладу, Героя Радянського Союзу Олени Убийвовк на базі школи відбулося нагородження перших лауреатів премії імені героїні, заснованої влітку 2013 року Полтавською обласною радою, одним із яких став учитель школи А.Мартинов.
Зростаючи повноправним членом суспільства, молода людина не повинна втратити своєї індивідуальності, відчуття єдності з українським народом, поваги до його духовних, культурних надбань.

«Раз теплом зігріте серці вік не прохолоне» – ці слова стали девізом шкільного волонтерського руху, який заповнює шкільне життя учнів. До Дня людей похилого віку волонтери відвідують ветеранів, спілкуються з ними, допомагають по господарству. Благодійні концерти стали візитною карткою школи.

Традиційно учні 10-ї – учасники та переможці різноманітних акцій: щорічного Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел», «Парки – легені міст», конкурсу екологічних агітбригад, фестивалю «Молодь обирає здоров’я» – і впродовж багатьох років займають призові місця.

Акцент виховної роботи школи спрямований на громадянське становлення особистості школяра. Розроблено модель «Школи громадянського виховання». Можливо, тому за останні десять років учні школи не скоїли жодного правопорушення.

Одне із завдань педагога – виховання у дітей почуття прекрасного, здатності цінувати красу життя, розвивати творчі здібності й нахили, і про успіх у цій діяльності свідчать виступи учнів на фестивалі дитячої творчості та різних міських заходах, перемоги у Всеукраїнських та міських конкурсах з бального танцю (керівник хореографічного гуртка – В.С.Шембарьов). Шкільний хор під керівництвом В.О.Бернікова має постійні результати – перше та третє місця.

Цікаве, різноманітне шкільне життя, належний навчально-виховний процес неможливо організувати без відповідної матеріально-технічної бази. Тому колектив школи за сприяння міської влади, батьків та шефів лише за останні три роки замінив 62 вікна, 25 дверних блоків, усі кабінети мають нові або реконструйовані меблеві стінки, парти та стільці, нові учнівські дошки, учительські столи. Навчальні кабінети облаштовані підвісними стелями з більш економічним освітленням. Було придбано музично-акустичну техніку та два кондиціонери для актової зали.

Поповнено новими комп’ютерами перший комп’ютерний клас та створено два нових за рахунок державного й обласного бюджетів. Нині школа поповнюється проекторами та ноутбуками. Придбано два багатофункціональних пристрої (принтер-сканер-ксерокс). Тож створено належні умови для роботи вчителів та учнів.

Коли об’єднуються школа, сім’я, суспільство і влада в досягненні поставленої мети, позитивний результат забезпечений. Така співпраця – яскравий приклад розуміння того, що майбутнє нашої України будуть творити ті, хто сидить сьогодні за партами. І лише вчителю дано тисячократно в дітях повторитися. І ця почесна місія не отримується разом із дипломом на все життя. Право навчати вчителям необхідно підтверджувати кожен день, кожен випуск, навчаючись самим.

Саме те, що Полтавська загальноосвітня школа №10 імені В.Г.Короленка атестована з відзнакою, показало: учасникам навчально-виховного процесу 10-ї школи це під силу!

Управління освіти Полтавського міськвиконкому
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 20.01.2014, 13:233590
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень