24 травня 2019 • № 21 (1557)
Rss  

У Святочні дні віряни славлять народження Христа

В Україні невід’ємною частиною святкування світлого свята Різдва Христового вважаються колядки і церковні піснеспіви. Послухати їх минулої п’ятниці на традиційний для Полтавської єпархії УПЦ Різдвяний вечір духовної й вокально-хорової музики у палац дозвілля «Листопад» прийшли понад тисячу полтавців.

Як і годиться у Святочні дні, концерт почався з тропаря Різдву Христовому і Великого славослов’я. Їх виконав архієрейський змішаний хор Макаріївського кафедрального собору Полтави під керівництвом протоієрея Олега Приходька.

Чудові Різдвяні й літургійні піснеспіви в цей святковий вечір слухачам подарували хори полтавських храмів, серед яких були чоловічий квінтет під керівництвом диякона Дмитра Литвиненка, хор духовенства Макаріївського кафедрального собору, квінтет храму мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії міста Полтави під керівництвом Тетяни Дубової.

Безліч глядацьких оплесків викликали виступи солістів Полтавської обласної філармонії Лідії Кретової, Олександра Дубового та народної артистки України Наталії Хоменко.

Долучились до свята прославлення Народженого Христа Спасителя не тільки церковні хори. Свої творчі доробки продемонстрували хорові колективи Національного педагогічного університету ім.В.Г.Короленка, хор музичного училища ім.М.Лисенка, камерні ансамблі й солісти й інші відомі полтавські хори. Глядачі відзначали, що нинішній концерт був різноплановий завдяки виконанню не тільки духовних піснеспівів та улюблених народних пісень, а й романсів, авторських пісень і творів іноземними мовами.
Владика Филип прикликав на присутніх Божу благодать.
Наче спільну молитву наприкінці свята всі учасники вечора разом з присутніми в залі заспівали одну з найпоширеніших українських колядок «Добрий вечір тобі, пане господарю».

На завершення Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип, з ініціативи і благословення якого відбувся концерт, привітав усіх присутніх зі Світлим святом Різдва Христового. Він вручив подячні грамоти організаторам та учасникам Різдвяного вечора.

– Ваша присутність на цьому концерті – це свідчення того, що православна віра на Полтавщині існує. У цьому залі бачу багато людей, які в серці мають Господа, – звернувся владика до присутніх. – Дай Боже нам усім дожити до Пасхи, будемо чекати наступного, пасхального, концерту.
Наталія Вісич, 21.01.2014, 11:55652
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень