21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Як навушники впливають на слух?

Ледь не на кожному кроці нині можна зустріти людину, яка слухає музику в навушниках (про історію їх виникнення і різновиди «ПВ» писав у минулому номері). Найчастіше це молодь, яка не розлучається зі своїм плеєром ні вдома, ні в школі, ні в транспорті. Чим же загрожує часте слухання музики в навушниках?

Про це ми запитали в академіка Міжнародної академії оториноларингології, головного ринолога України, професора Сергія Безшапочного.

– Це чудо техніки досить часто смертельно небезпечне: ледь не щотижня лунають повідомлення про дорожньо-транспортні пригоди, у результаті яких постраждала людина, котра ішла в навушниках, – говорить Сергій Борисович. – Під час прослуховування музики з допомогою цього пристрою людина стає менш уважною. Тож це питання не тільки здоров’я, а й життя. До того ж слуховий апарат людини в цьому випадку піддається постійному впливу шуму, і відбувається поступова втрата слуху. Але найстрашніше те, що навушник входить у вухо і закриває його, при цьому в слуховому проході створюється вологе середовище, у яке проникає і активно розмножується мікробна флора, особливо грибки. З’являються зовнішні отити (запальне захворювання зовнішнього слухового ходу) типу дерматитів, особливо грибкові, які вилікувати дуже складно. А ще підлітки часто роблять страшенну дурницю – передають одне одному навушники для прослуховування музики, таким чином швидко розповсюджують інфекцію і грибок.

Важко, а то й неможливо переконати молодь не користуватися навушниками. Проте варто пояснити, як це робити правильно.
– Слухати музику в навушниках можна кілька разів на день, але щоразу не більше 15 хвилин, – говорить Сергій Безшапочний. – При тривалішому використанні відбувається подразнення шкірних покривів зовнішнього слухового проходу і як наслідок – дерматити. Маленьким дітям я б узагалі не рекомендував їх давати, можна використовувати хоча б зі шкільного віку. До речі, лікар із Харкова, яка нещодавно захищала ди-сертацію, чітко довела, що здоров’я молоді нині гублять дві речі: гучна музика на дискотеках і постійне використання навушників. Це призводить до різкого зниження слуху, адаптаційних можливостей і розумових здібностей.

За типом конструкції навушники бувають вставні (у народі – «вкладиші»), внутрішньоканальні (вакуумні), накладні та повнорозмірні. Лікар зазначає, що всі ці види однаково діють на слуховий нерв, проте накладні менш шкідливі – від них принаймні не виникають дерматити.
Наталія Вісич, 05.02.2014, 02:383155
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень