20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Медицина Полтави й області: здобутки та плани на майбутнє

Медична рада, на якій керівники та співробітники медичних установ міста підсумували роботу за 2013 рік та окреслили плани роботи на 2014-й, відбулася минулого вівторка у приміщенні дитячої міської клінічної лікарні.

Відкрила засідання Світлана Порохня, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів. Вона відразу зазначила, що галузь охорони здоров’я у місті – одна з найпотужніших.

– Нині у лікувальних закладах міста працюють понад чотири тисячі фахівців, з них майже тисяча лікарів та понад півтори тисячі медпрацівників, – зазначила Світлана Казимирівна. – Ті завдання, що вирішує галузь, значимі та, безумовно, заслуговують не тільки на увагу, а й на всебічну підтримку.

Сергій Котов високо оцінив роботу полтавських медиків.
З січня 2013 року галузь охорони здоров’я міста розпочала свою діяльність у новому форматі. Так, міська станція швидкої медичної допомоги стала обласним закладом – Центром екстреної медицини та медицини катастроф, а натомість створені три нові комунальні установи – центри первинної медико-санітарної допомоги.

Світлана Порохня зазначила, що в минулому році депутати міськради прийняли дві важливі галузеві програми: «Підтримка медичних працівників центрів первинної медико-санітарної допомоги м. Полтави на 2013 рік» та «Міська програма протидії захворюванню на туберкульоз на 2013–2016 роки».

Також заступниця міського голови повідомила: у 2013 році влада виділила понад два мільйони гривень на ремонти лікувальних закладів.
– Половина цих коштів виділена новоствореним Центрам первинної медико-санітарної допомоги, де завершені основні обсяги ремонтних робіт, – пояснила вона. – Також здійснено капітальний ремонт травматологічного відділення першої міської клінічної лікарні, проведено ремонт покрівель лікарень, ремонт ліфтів міського пологового будинку та інших необхідних приміщень медичних закладів. На придбання новітнього медичного обладнання виділено 1 млн 700 тис. грн.

Минулий рік запам’ятався ще й тим, що вперше до міського бюджету для галузі охорони здоров'я були залучені додаткові кошти у вигляді міжбюджетних трансфертів з інших адміністративно-територіальних одиниць. Відтепер у рамках цих заходів жінки з Машівського і Диканського районів отримують високо-кваліфіковану допомогу в міському клінічному пологовому будинку.

Полтава стала одним з перших міст у державі, де запроваджено новітні комп’ютерні технології у галузі охорони здоров’я: створені комп’ютерні мережі та електронний документообіг, запроваджені електронна картка пацієнта та електрон-ний рецепт.

Ця робота буде продовжена й у 2014 році: у міському бюджеті на комп’ютеризацію закладів охорони здоров'я передбачено вдвічі більше видатків порівняно з минулим роком. Також на третину збільшилося фінансування пільгових медикаментів та зубопротезування для найбільш незахищених верств населення.

30 січня депутати міської ради прийняли рішення про виділення коштів для здійснення капітальних видатків на суму понад 5 млн грн, що підуть на придбання обладнання (на 2 млн грн) та проведення капітальних ремонтів (на 3 млн грн).

Сергій Котов, начальник управління охорони здоров’я, у своєму виступі зупинився на питаннях діяльності центрів первинної медико-санітарної допомоги. Як відомо, Полтава стала одним з перших населених пунктів області, де була прийнята «Програма підтримки медичних працівників центрів Полтави на 2013 рік», що мала на меті підвищення престижу сімейного лікаря та залучення нових молодих перспективних кадрів на первинну ланку.

– Зараз у місті функціонує 141 дільниця сімейної медицини, – навів цифри посадовець. – Понад половину лікарів мають вищу та першу кваліфікаційні категорії. У той же час 12 сімейних дільниць залишаються без лікаря. Я сподіваюся, що заповненню вакансій сприятиме Постанова Кабінету Міністрів України від 30.12.13. №977, якою з 1 жовтня 2014 р. передбачено встановлення надбавок за обсяг та якість виконаної роботи медичним працівникам, котрі надають первинну медичну допомогу.

Сергій Олександрович охарактеризував показники роботи практично кожної з медичних служб міста, відзначивши як позитивні сторони, так і проблеми, над вирішенням яких ще слід працювати. У цілому роботу полтавських лікарів він оцінив позитивно.

З доповідями виступили також керівники медичних служб та лікарняних закладів міста. Приємним моментом ради стало нагородження кращих працівників медичної галузі за професійні досягнення.
Оксана Ханас, 07.02.2014, 01:582919
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень