15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

П'ять полтавок отримали почесне звання «Мати-героїня».

На початку тижня в галереї мистецтв ушановували багатодітних матерів, які отримали почесне звання «Мати-героїня». Це звання присвоюється Президентом України жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей.

Олександр Мамай вручає сертифікат на 20000 грн Людмилі Бриновій, яка виховує 13 дітей.
Полтавський міський голова Олександр Мамай особисто привітав жінок-героїнь і вручив їм нагрудні знаки.
– Пошана матері – один із найсвятіших обов’язків людини, – говорить очільник міста. – Адже мама – та людина, яка живе заради тебе, яка виховує тебе і турбується про тебе, яким би дорослим і самостійним ти не був, скільки б років тобі не було. Я щодня дзвоню своїй мамі – вона завжди вислухає, зрозуміє, зуміє підтримати, дасть гідну пораду. Як батько і дідусь я знаю, що увага дітей і онуків – найбільша вдячність за турботу. Тому бажаю усім нашим жінкам насамперед вдячності від дітей, щоб вони ніколи не забували про батьків, щоб завжди поверталися до рідного дому як до найсвятішого місця на землі. Здоров’я вам та здійснення найсвітліших материнських мрій та надій.

Цього року за материнську самовідданість, народження та зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку почесне звання «Мати-героїня» присвоєно Любові Поповій, Євгенії Данилець, Любові Бєляєвій, Клавдії Холодняк, які виховали по п’ятеро дітей, та Оксані Тихоновій, у якої восьмеро дітей. Від міського голови Олександра Мамая кожна мама отримала грошову винагороду в розмірі однієї тисячі гривень. Відтепер у Полтаві 54 жінки зі статусом «Мати-героїня».

Матері-героїні отримали почесне звання та подарунки від міської влади.
Оксана Тихонова розповіла, хто допомагає їй справлятися з труднощами.
– Звичайно, у вихованні такої кількості дітей є свої складнощі, – говорить мати-героїня. – Але з часом, коли перші дітки підростають, вони починають допомагати, відчувають і свою відповідальність перед своїми молодшими братами й сестрами. У такій атмосфері любові, єдності та тепла все вдається набагато легше. Ми з чоловіком відразу не планували такої великої сім’ї, але після деяких подій, що сталися в нашому житті, я вирішила, що виховаю кожну дитину, яку мені подарує Бог. І саме у вірі в Бога беру сили та натхнення у вихованні своїх дітей.

Цього дня також отримали подарунки від міського голови малюки сім’ї Кочерги, минулого року в подружжя Марини та Сергія народилася трійня.

Підтримали і матір-героїню з досвідом. Людмила Бринова разом зі своїм чоловіком Віталієм виховують 13 дітей, торік вони отримали чотирикімнатну квартиру від міського голови. Цього року Олександр Мамай вручив подружжю сертифікат на 20 тис. грн на ремонт квартири. Людмила Бринова виховує п’ятьох хлопчиків та вісьмох дівчаток.

– Сказати, що легко, було б неправильно, сказати, що дуже важко, – також ні, – говорить Людмила Іванівна. – Якщо Бог дає дитину, то Він дає і на неї. Ми з чоловіком завжди хотіли велику сім’ю, ми з ним педагоги, тому діти для нас – це все. Найскладніше було жити всією сім’єю у двокімнатній квартирі. Зараз ця проблема почала вирішуватися. З допомогою міської влади нам стало дещо простіше. А в емоційному плані мати таку велику сім’ю просто чудово.
Володимир Оніщенко, 08.02.2014, 02:182772
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень