24 травня 2019 • № 21 (1557)
Rss  

Міський голова призупинив рішення позачергової сесії міської ради

З огляду на напружену суспільно-політичну ситуацію в країні, депутати Полтавської міської ради 21 лютого зібралися на позачергову, 39-ту, сесію шостого скликання.

У роботі взяли участь 34 депутати з 49. Були присутні заступники міського голови, голови районних у місті Полтаві рад, представники міських організацій політичних партій, представники ЗМІ та, за даними міської ради, 84 запрошених.

Депутати ухвалили проект заяви, внесеної депутатом Олександром Артеменком, членом політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина». У ній засудили дії Віктора Януковича та його поплічників, які призвели до вбивств і каліцтв учасників мирних протестів, оголосили про свою солідарність з полтавцями, які виборюють краще життя, і назвали, що потрібно зробити для порятунку України. На момент верстки номера перші дві пропозиції вже були виконані – того ж дня, 22 лютого, Верховна Рада проголосувала за постанову про самоусунення Президента Віктора Януковича, призначення позачергових президентських виборів на 25 травня та повернення до Конституції 2004 року. Залишилося сформувати уряд національної довіри і провести позачергові вибори Президента та Верховної Ради України.

Вирішили і долю пам’ятників Володимиру Ульянову (Леніну) та гетьману Іванові Мазепі. Перший збиралися демонтувати, другий – установити. Проте до проекту питання довелося вносити зміни, адже на момент голосування демонтувати було нічого – пам’ятник вождю світового пролетаріату вже знесли. Тому депутати прийняли рішення про демонтаж постаменту і зняття пам’ятника з балансу. Для пам’ятника гетьману Івану Мазепі вирішили погодити місце розташування та встановити його.

До порядку денного також був включений проект рішення про недовіру секретарю міської ради Оксані Деркач, однак депутати не підтримали його. Зрештою після тиску активістів і проведених переговорів з представниками ради Майдану Оксана Антонівна, щоб запобігти протистоянню, зберегти в місті мир і спокій, оголосила, що напише заяву про складання повноважень секретаря міськ-ради. Депутати прийняли рішення задовольнити цю заяву.

У середу, 26 лютого, міський голова Олександр Мамай призупинив виконання трьох прийнятих рішень (про складання повноважень секретаря міськради та про пам’ятники Леніну та Іванові Мазепі), скориставшись своєрідним «правом вето».
– Під час проведення сесії на депутатів чинився тиск, – пояснює міський голова. – Ці рішення будуть винесені на повторний розгляд у двотижневий строк. Якщо рада підтвердить попереднє рішення двома третинами голосів депутатів від загального складу, воно набере чинності. Тож на сьогоднішній день Оксана Деркач продовжує виконувати свої обов’язки та повноваження секретаря Полтавської міської ради.
Наталія Вісич, 28.02.2014, 14:321880
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень