19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Армія: ніхто, крім нас!

На Полтавщині обласний та районні (міські) військові комісаріати згідно з указом в. о. Президента Олександра Турчинова з 17 березня почали проводити часткову мобілізацію. 26 березня для групи цих військовослужбовців на базі обласного військкомату провели заняття з навичок володіння стрілецькою зброєю, яка нині є на озброєнні української армії. Тож багатьом уперше за багато років – ще від часу служби в армії – знову довелося взяти до рук пістолет, автомат, кулемет чи гранатомет…

Серед трьох тисяч добровольців, кажуть у Полтавському військовому комісаріаті, третина за станом здоров’я, віком та іншими показниками відповідають вимогам для несення військової служби. Їх викликатимуть у першу чергу. Хоча додають, що більша частина людей не відповідає призовному віку. Однак має значний досвід виконання службових обов’язків у гарячих точках, миро-творчих операціях. Їх залучають допомагати при проведенні заходів із призовниками: роботи на пунктах оповіщення, проведення різноманітних занять.

Неабияку допомогу військовим надають як на загальноукраїнському, так і на місцевому рівнях.
– Майже щодня приходять люди і пропонують свою допомогу, – розповів Ярослав Пистун, заступник військового комісара з виховної роботи Полтавського обласного військового комісаріату. – Хто за професією токар і хоче відновлювати та обслуговувати військову техніку, хто – підприємець, може друкувати листівки, дехто береться забезпечити військових їжею.

Щодо продовольства полтавські військовослужбовці кажуть: усе необхідне у них є, а з оснащення не вистачає, наприклад, ліхтариків, спальних мішків.

Нарікають тільки на законодавство, адже сьогодні багатьом, хто бажає нести службу в армії, буває важко зберегти робоче місце. Тому відповідні пропозиції вивчили і подали до Верховної Ради, аби якнайшвидше внести зміни у законодавство. Змінюватимуть положення про збереження робочого місця (незалежно від форми власності підприємства) до року, неприпинення підприємницької діяльності, збільшення граничного віку для рядового і сержантського складу до 50 років, молодшого офіцерського – до 55. Такі зміни, кажуть військові, мають допомогти призовникам почуватися впевненіше.
Сергій Лещенко, 27.03.2014, 11:442763
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень