21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Полтавська єпархія УПЦ КП виступає за об’єднання українського православ’я і створення єдиної Помісної церкви

У Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулося засідання круглого столу за темою: «Подолання розділення православ’я в Україні й утворення єдиної Помісної православної церкви». Його організатором стала Полтавська єпархія Української Православної церкви Київського патріархату на чолі з архієпископом Полтавським і Кременчуцьким Федором. У роботі круглого столу взяли участь і представники органів влади, духовенство, громадські активісти, науковці, студенти.

Позицію Української Православної церкви Київського патріархату щодо об'єднання церков висловив архієпископ УПЦКП Федір.
На жаль, проігнорували захід представники Полтавської єпархії Української Православної церкви Московського патріархату, які й мають бути партнерами у такому історичному об’єднанні. Щоправда, на заході зачитали лист УПЦ МП, у якому представники цієї конфесії повідомляють, що «не готові поки що до діалогу», і попросили перенести засідання. Однак за пропозицією архієпископа Федора дискусія таки відбулась, оскільки всі зійшлися на думці, що питання потребує обговорення. Нехай навіть і в такому «урізаному» форматі.

З інформацією на засіданні виступив архієпископ Федір, який закликав вірян УПЦ МП «не боятися» якихось кардинальних змін у разі об’єднання.

«У порядку ведення служб нічого особливо не зміниться, – зазначив він. – Мову, якою буде здійснюватись літургія, визначатиме громада. Якщо люди розуміють церковнослов'янську мову і хочуть молитися нею, то жодних засторог у цьому немає. Якщо ж вони хочуть краще розуміти Богослужіння і глибше проникатися ним, то будуть служити українською мовою. Єдине, що зміниться, – це нарешті Церква виконуватиме об'єднавчу роль і дбатиме про свій український народ». За словами архієпископа Федора, жодного тиску на вірян та священиків Української Православної церкви Московського патріархату з боку Київського Патріархату не буде: «Ми хочемо, аби люди розуміли, що таке церковні канони, догмати віри та вірили в Бога. Тому ми будемо продовжувати свою просвітницьку місію, яка несумісна з будь-яким тиском».

В обговоренні теми взяли участь голова громадської ради при ОДА Володимир Голуб, ректор інституту післядипломної педагогічної освіти Віталій Зелюк, заступник начальника обласного архіву Тарас Пустовіт, голова Спілки художників Полтавщини Юрій Самійленко, історик Юрій Вільховий, громадські активісти Олег Пустовгар, Ганна Киященко та інші.

На засіданні прийнято ухвалу, яку виголосив протоієрей Микола Храпач.

Вирішили, що це буде перше засідання круглого столу на цю тему. У наступних, сподіваються, візьмуть-таки участь і представники УПЦ МП.
Віталій Скобельський, 07.04.2014, 13:571035
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень