22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Полтавців привчають до чистоти

Нове громадське об’єднання «Чиста Полтава», яке нещодавно з’явилось у місті, прагне змінити свідомість жителів у плані ставлення до чистоти. Тих, хто не доносить сміття до смітника, на жаль, постійно більшає, а совісних людей, навпаки, – меншає. «Чиста Полтава» прагне змінити всіх і все на краще.

Ініціатива пішла від студентів-архітекторів, котрим особливо важливо бачити своє місто чистим, охайним. Вони ж і створили спільноту в кількох соціальних мережах. Далі, по ланцюжку, приєднувалася небайдужа молодь. Об’єднання має шістьох координаторів. Це Рузанна Давітян, Роман Іщенко, Артур Ароян, Марія Микитенко, Аліна Козачок, Роман Повзик. Сьогодні «чистуни» розподіляють обов’язки, аби кожен із них займався тим, що йому ближче: координація волонтерів, робота зі ЗМІ, у соціальних мережах, діалог з муніципалітетом, пошук ресурсів, визначення майбутніх об’єктів для прибирання. Діяльність молодих та енергійних уже зараз іде на повну: першим об’єктом праці став Кадетський корпус.

Організація ставить перед собою три головних завдання: просвітницьке – розповідати про небезпеку від забруднення навколишнього середовища та шукати шляхи виходу з місцевих реалій екологічної спрямованості, організаційне – бути координаторами заходів, що мають на меті очищення територій громадських місць, та контролююче – виявляти недоліки у роботі житлово-комунальних господарств Полтави та організацій, які дбають про чистоту нашого міста.

Перевернути свідомість – завдання надскладне, але організатори проекту налаштовані рішуче.
– Ми будемо впливати на людей насамперед своїм прикладом, – пояснює Роман Повзик, координатор громадського об’єднання «Чиста Полтава». – Будемо обирати критичні території Полтави та організовувати там суботники. Крім того, у перспективі не лише заходи з прибирання, а й різноманітні цікаві акції, адже ми хочемо зробити суботники модним і веселим заняттям.

Долучитися до заходів, що проводить «Чиста Полтава», може кожен навіть на відстані: кидаючи сміття у відведене для цього місце, ви полегшуєте нелегку роботу об'єднання. Не дозволяйте впасти власній гідності поруч із обгорткою з-під морозива. Будьте благородними і любіть чистоту не лише на словах.
Анастасія Хухрій, 07.04.2014, 15:03668
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень