22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

На чому заощаджуватимуть полтавці?

У сьогоднішній непростій політико-економічній ситуації в країні кожен українець переходить у режим економії, фігурально кажучи, затягує пасок. Кореспонденти «ПВ» поцікавились у полтавців, чи мають вони персональні секрети економії, від чого планують відмовитися.

Анжеліка, студентка:

– Чесно кажучи, для мене нічого не змінюється, я вже довгий час не можу знайти роботу, тож, як було в мене обмаль грошей, так і нині є. Поки що займатимуся присадибним господарством – вирощуватиму огірки, моркву, картоплю, хоча це не вихід, ніякої економії на городництві не виходить. За ту ж суму, що витрачаю на турботу за городом, можна купити те саме, що в результаті й виростила. Займаюся цим скоріше за звичкою, адже до цього мене привчили батьки.

Микола Дмитрович, пенсіонер:

– Мене дуже рятує город – це реальна економія на всі часи. Навіть не знаю, як зводять кінці з кінцями ті, хто купує овочі та фрукти на ринку та в магазинах. Інше джерело заощаджень – відмова від центрального опалення та встановлення вдома твердопаливного котла, аби за необхідності можна було опалювати оселю дровами, адже оплачувати послуги котельної – дуже не дешево. На жаль, держава поки що не дозволяє людям вдаватися до альтернативних джерел опалення квартир, та, якщо нарешті дозволить, я стану одним з перших, хто буде готовий скористатися такою можливістю.

Аліна, працівник соціальної сфери:

– Я дуже люблю мандрувати, але в сьогоднішній скрутній ситуації на поїздках доведеться зекономити. Також, напевне, значно рідше оновлюватиму свій гардероб. Гарним виходом із скрутної фінансової ситуації було б знайти додатковий підзаробіток, та, на жаль, із цим зараз дуже скрутно. Люди частіше втрачають роботу, аніж знаходять її.

Світлана Михайлівна, викладач:

– Дуже втішно, що насамперед кошти почала заощаджувати наша влада, знімаючи з себе різноманітні пільги, а кожен із нас має витрачати трішки менше електроенергії, дивитися, щоб увечері в усіх кімнатах не горіло світло, контролювати споживання води та газу. Треба детальніше планувати бюджет, на початку місяця вирішувати, куди і скільки витратиш, не робити зайвих придбань. А головне – потрібно гуртуватись і вирішувати проблеми спільно, наприклад зробити так, як багато хто робить у Європі – відрізати будинок від центрального опалення, встановити у підвалі великий твердопаливний котел, щомісяця здавати з кожної квартири певні кошти, закуповувати на них паливо і таким чином заощаджувати на комунальних виплатах.

Григорій Федорович, пенсіонер:

– Заощадити дуже просто: пасок затяг – і зекономив. Раніше їв сало-м'ясо-ковбасу, а тепер моркву смоктатимеш і картоплю наминатимеш. Якщо не ледацюга, тобі рідна земля допоможе – дасть цибулю, картоплю, часник, капусту… А якщо працювати не хочеш, нічого і не матимеш. Узагалі я намагаюся дивитись у майбутнє з оптимізмом, я за 75 років життя вже багато всіляких казусів бачив, але ніколи не журився, тож і зараз не планую. Буде новий день, а з ним і нова радість.
Павєл Москалюк, 07.04.2014, 15:10800
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень