22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Одинокі пенсіонери — мішень для зловмисників

З початку року на Полтавщині сталося дев'ять розбійних нападів, 21 пограбування та 278 крадіжок. За всіма фактами потерпілими стали люди поважного віку, які проживають переважно одиноко в сільській місцевості.

– На жаль, нині напади на таку категорію людей органи внутрішніх справ фіксують досить часто, – розповідає Алла Квіта, інспектор ВЗГУ УМВС України у Полтавській області. – Найгірше те, що під час нападу зловмисники завдають пенсіонерам як психологічного, так і фізичного болю, забираючи у них останні заощадження.
Тілесні ушкодження, хоч як прикро, не виняток при пограбуваннях. Наприклад, у Машівському районі двоє жителів села Кустолово-Суходілка, 22-річний та 31-річний молодики, пограбували 74-річну пенсіонерку. Злодії увірвалися у будинок старенької, побили її, мало не задушили шнуром від праски й винесли з будинку кілька тисяч гривень та мобільний телефон. На щастя, бабуся залишилася живою, хоча й потрапила з травмами до лікарні.

Крім грошей та мобільних телефонів, не гребують непрохані гості й побутовою технікою, золотом. З подвір'я ж виносять металеві вироби, велосипеди, речі побутового вжитку.

Як повідомив начальник УМВС України в Полтавській області Іван Корсун, міліція Полтавщини вживає максимум зусиль, щоб подолати злочинність у сільській місцевості та захистити людей поважного віку від злочинних посягань. Такі злочини в міліції Полтавщини на особливому контролі.

– Уже сьогодні ми порушуємо питання про те, щоб на районах у кожному населеному пункті щодня, особливо у нічний час, патрулювала міліція спільно з членами громадського формування, – наголошує він. – Кожен житель села, навіть найвіддаленішого населеного пункту, має бути в безпеці та відчувати захист міліції. Це зробити непросто, але життєво необхідно.

Якщо ж біда вже сталася і людину пограбували у неї ж удома чи на вулиці, необхідно негайно звернутися до міліції. Оперативне звернення – запорука швидкого розкриття злочину та затримання зловмисника. При цьому необхідно також звернути увагу на особливі прикмети зовнішності нападника, адже це неабияк допоможе правоохоронцям при його розшуку. Після такого випадку негайно необхідно повідомити в міліцію за номером «102».

За скоєння розбійного нападу Кримінальним кодексом України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років. За пограбування зловмисник може отримати покарання у вигляді позбавлення волі на строк до чотирьох років, за крадіжку – від штрафу до позбавлення волі на строк до трьох років.

Поради міліції, як відвернути злочин:

1. Не впускайте в дім незнайомих людей, які називають себе працівниками різноманітних служб та організацій і пропонують свої послуги. Пам'ятайте, що всі платежі ви можете здійснювати через каси, а не віддавати гроші будь-кому в руки. Вимагайте пред'явити документи чи вказати свій службовий телефон. Передзвоніть за цим номером і дізнайтеся, чи там справді є такий працівник та мету його візиту.

2. Кожен самотній пенсіонер повинен мати телефони комунальних, соціальних служб, центрів для одиноких громадян похилого віку на видному місці.

3. Не користуйтеся послугами незнайомців на вулиці, коли вам пропонують швидкий заробіток, розіграш побутової техніки від фірми, якої не існує, миттєвий виграш у лотерею. Не заводьте розмову з незнайомцями, ким би вони не були – ворожками, ясновидицями чи цілительками. На будь-які запитання не відповідайте, просто проходьте повз. Аферисту, який має дар гіпнозу, треба лише зупинити вас «на хвилинку», розпочати під будь-яким приводом розмову, а вже далі перехожий і незчується, як зніме з себе золоті прикраси та ще й винесе з домівки всі заощадження.

4. Не вірте незнайомцям, що пропонують купити лікарські засоби за дуже низькими цінами, а також рекламують чудо-засоби від усіх хвороб.

5. У дні отримання пенсій чи інших платежів намагайтеся відвідувати поштове відділення, банк разом з родичами чи людьми, яким ви довіряєте.

6. Якщо ви запідозрили, що вас намагаються обдурити, негайно телефонуйте до міліції!
Оксана Ханас, 07.04.2014, 15:542850
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень