21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

У Полтаву знову прийшла «Карлюка»!

1 квітня – у День сміху та 205-ту річницю від дня народження Миколи Гоголя – у галереї мистецтв відкрилася ХІV Міжнародна виставка карикатур «Карлюка-2014». Цього року вона включає такі розділи: кращі роботи Всеукраїнського конкурсу «Небезпечно: корупція!», Проект «Картунбанк.ру» та персональні виставки «Політична карикатура Михайла Златковського» й «Закони життя Івана Анчукова». Організатори вшанували також пам'ять відомих українських карикатуристів Юрія Кособукіна та Петра Сигути експозиціями їхніх робіт. Загалом на виставці представлено 298 робіт українських, російських та білоруських карикатуристів, твори їхніх колег з інших країн світу.

Організатор виставки Михайло Шлафер на церемонії відкриття.
На відкритті виставки голова асоціації карикатуристів України Костянтин Казанчев вручив премії лауреатам Всеукраїнського конкурсу карикатур «Небезпечно: корупція!», який відбувся в середині березня у Києві. Це Сергій Вельможко із Запоріжжя, Ігор Дутка з Калуша та Микола Капуста з Донецька. Їхні роботи представлено й на виставці у Полтаві.

– Наша експозиція ще раз акцентує увагу на явищі, яке, наче спрут, скувало всі сфери нашого суспільного й економічного життя. Але, як кажуть, сміху боїться навіть той, хто вже нічого не боїться, зокрема й корупціонери. А з іншого боку в нас цілий розділ представлено політичною карикатурою. Це роботи російського карикатуриста Михайла Златковського. А ми ж знаємо, яка сьогодні ситуація зі свободою слова в Росії. Златковський і сам не раз страждав від цензури на батьківщині, однак він не боїться представляти й надалі свої роботи. Принаймні у нас в Україні, бо хоче, аби всі бачили, що в Росії живуть не лише «зазомбовані» люди, – каже організатор виставки Михайло Шлафер. – Загалом же карикатура цікава тим, що цей жанр можуть по-справжньому оцінити лише люди із розумом. Це концентрація думки, яка завжди пронизана усмішкою.

Що ще цікавого відбулося під час відкриття виставки?

Як завжди, чудову «вступну» програму подарував муніципальний духовий оркестр «Полтава» під керуванням Едуарда Головашича. Лунали оплески й після перегляду відеокліпу Олександра Усачова «Йо-Майо» з однойменною піснею заслуженої артистки України Каріни Карасьової. Тут родзинка в тому, що відеорядом до пісні слугують… карикатури Михайла Шлафера. З гумором говорили про виставку директор галереї мистецтв Ольга Курчакова та телеведуча Олена Никифоренко, а незмінний член журі «Карлюки», заступник редактора «Полтавського вісника» Віталій Скобельський навіть підготував добірку веселих історій, які траплялися під час попередніх виставок.

Ну і, звичайно ж, неперевершеним був сам Микола Васильович Гоголь, якого вже багато років утілює в рамках проекту актор Богдан Чернявський. Вітаючи гостей виставки, він говорив і словами нашого геніального письменника.
2 квітня в рамках «Карлюки» відбулися ще два цікавих заходи: концерт авторської пісні заслуженої артистки України Каріни Карасьової та камерного оркестру Полтавської обласної філармонії.

«Карлюка» триватиме до 20 квітня, тож побачити виставку зможуть усі бажаючі.
Павло Долинський, 07.04.2014, 16:43866
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень