15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

У колі полтавських поціновувачів Індії

Найстарішій організації українсько-індійської дружби в Полтаві нині виповнилося 42 роки, хоча офіційно Міському центру українсько-Індійської дружби - 20 років. От і нова зустріч із ним у відділі мистецтв Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського стала новою сходинкою у вивченні історії та культури, мистецтва цієї далекої країни, яка 30 років йшла до своєї незалежності (1947 р.) Світлана Михайлівна Грицай, котра очолює центр і тричі побувала в цій країні - в 1981 р. – Непал, 2000 р. - Делі, Мадура, Курукшетра, Гургаун, 2008 р. – Агра, побудувала зустріч у формі екскурсії. Розповідь Світлани Михайлівни доповнювала книжково-ілюстративна виставка, якою зацікавилися відвідувачі заходу, адже тут показані рідкісні видання, видані у минулому столітті в Індії. У екскурсії брали участь студенти з Індіїї ( м. АндхраПрадеш, Біхар, Керала, Бенгалія), Пакістану та Лівану, які нині навчаються у медичній стоматологічній академії. Зокрема студент на ім`яПармі, батьки якого – лікарі, вони живуть у м. Делі, сказав на заході: «Я вже за 4 роки навчання звик до холоду. Полтава – найкраще місто на Україні».

Світлана Грицай нещодавно отримала від асоціації українських індологів диплом 3-го ступеня .

На заході присутні побачили багато танців класичних, серед яких найбільше оплесків було на адресу «Джатисварам», «Аларипу» і сучасних, як «День любові»» та народних, які майстерно показали Олена Лубінська, найдосвідченіша танцюристка, яка вже 12 років у центрі, має свою танцювальну групу; Соня Адрєєва, закохана в акторів з кінофабрики «Болівуд»; Кароліна Ковтун, яка мріє досконало вивчити англійську мову, щоб вільно розмовляти з індійцями.

На вечорі відбулася прем`єра пенджабського танку, що виконала Соня, присвяченого найпрекраснішому почуттю у світі – любові. Усі танці проходили на фоні персональної виставки картин полтавки Ольги Чаускіної, випускниці ПНТУ імені Ю. Кондратюка. І ,може, це символічно, що сумні й веселі мелодії кохання у танцях тут переплелися з червоними та чорними нитками на вишиванках (рушниках, картинах).

У цій незвичній екскурсії брали участь і мешканці нашого краю. Наприклад, Сергій Алтиннік, що приїхав з Нових Санжар, не лише багато років вивчає мову, історію, а ще й малює індійські сюжети на малій батьківщині. Ася Митник, учениця гімназії Здоров`я № 14 розповіла про свою участь у роботі товариства «Знавців Індіїї», що створено при навчальному закладі. Цікаво що тут діти не лише знайомляться з історією, мистецтвом, літературою Індії, а й пишуть наукові роботи про неї. Мабуть вони беруть приклад зі Світлани Грицай, яка єдина з полтавського краю написала наукову роботу про нашого земляка Павла Ріттера, професора і музиканта, котрий стояв у витоків науки індології на Україні. За цю працю асоціація українських індологів нагородила дипломом 3-го ступеня СвітлануГрицай.

Вечір пройшов цікаво, приємно і не без користі для читачів бібліотеки, адже вони відкрили для себе стільки імен людей – поціновувачів Індії та дізнались багато нового про неї.

Оксана Кравченко, 10.04.2014, 12:32715
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень