24 травня 2019 • № 21 (1557)
Rss  

Що робила прокуратура в міській раді?

Прокуратура області спільно з УБОЗом минулої п'ятниці провела обшуки в міській раді.

Доки тривали слідчі дії, відвідувачів у міську раду не пускали.
Перевірки та вилучення документації проводилися у приміщеннях виконавчого комітету Полтавської міської ради, управління житлово-комунального господарства, управління капітального будівництва, управління економічних питань, управління майном комунальної власності, відділу кадрів, службових кабінетах міського голови Олександра Мамая та його першого заступника В'ячеслава Стеценка. Відвідувачів до міськ-ради не пускали, мотивуючи це проведенням слідчих дій. Тож полтавцям, котрі прийшли зі своїми питаннями чи проблемами, нічого не лишалося, як розвернутися й піти. Хто просто махнув рукою, хто обурювався вголос.

– Я місяць збирала документи, якщо я сьогодні їх не подам, вони будуть прострочені. Мені що – знову їх збирати?! – так літня полтавка намагалася достукатися до охоронців, котрі не впускали її всередину. Жінці пояснювали, що тут ведуться слідчі дії. – Так напишіть мені на паперах, що не прийняли їх через слідчі дії.

Проте на її прохання ніхто не відреагував. Журналістам також не дозволили знаходитись або щось знімати в приміщенні міськради.

Про обшуки, які готує прокуратура, міський голова Олександр Мамай говорив напередодні під час прес-конференції. Більше того, він зазначив, що такі дії можуть дестабілізувати життєдіяльність міста, адже зачіпають роботу найважливіших комунальних підприємств та управлінь.
– Обшук розпочався о восьмій годині ранку, – прокоментував події заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючий справами виконавчого комітету Полтавської міської ради Юрій Левченко. – Які саме документи цікавлять правоохоронців, поки не знаємо. Безперечно, ми йдемо на співпрацю і надаємо всю документацію, яку вимагають.

Не дочекавшись закінчення обшуку, прокурор області Олександр Закорецький скликав прес-конференцію, на якій роз'яснив точку зору прокуратури на ці події.
– По-перше, заявляю офіційно, що кримінальних проваджень відносно міського голови Олександра Мамая немає, – сказав прокурор. – По-друге, один із пріоритетів діяльності органів прокуратури, інших правоохоронних та контролюючих органів – нагляд за дотриманням бюджетного законодавства, контроль за використанням бюджетних коштів. Група слідчих органів внутрішніх справ розслідує кримінальне провадження за фактами незаконного використання бюджетних коштів, які отримували контрагенти міської влади.

Процесуальне керівництво за цим кримінальним провадженням здійснюють працівники прокуратури. У рамках цього провадження слідчі звернулися до Октябрського районного суду міста Полтави з клопотанням про проведення обшуків з метою вилучення документів фінансово-господарської діяльності за останні три роки як у контрагентів, що освоювали бюджетні кошти від 500 тисяч до 200 мільйонів гривень, так і в підприємств, що підпорядковані міській владі. На підставі рішення суду слідчі зараз проводять слідчі дії, вилучають певні документи.

– Комп'ютери з міської ради та підприємств, що забезпечують життєдіяльність міста, не вилучатимуться, – зазначив Олександр Закорецький. – Хочу заспокоїти громаду міста, що слідчі не створили ніяких перешкод, які б не давали можливості органам міської влади належним чином виконувати свої службові обов'язки. Наступним кроком діяльності слідчих буде проведення ревізій фінансово-господарської діяльності із залученням держфінінспекції й податкової служби. І лише після цього в сукупності з іншими доказами вини чи невинності можливих фігурантів буде надана оцінка з точки зору кримінального законодавства. Стосовно того, що в міську раду під час обшуків не допускали громадян, заявляю, що такої команди не було. З цією ситуацією ми розберемося.

Олександр Мамай, міський голова Полтави:

– Слідчих дій ми не боїмося. Особисто готовий сприяти їх проведенню. Усі потрібні документи ми надаємо. Тим паче, що по всіх зазначених в ухвалі підприємствах виїмки документів уже робили по п'ять разів. Переживаю тільки за те, щоб не була дестабілізована життєдіяльність міста. Управління, у котрих здійснювали обшук, забезпечують оплату робіт комунальних підприємств, зокрема і сміттєвозів. Якщо вони не виїдуть у місто хоча б півтори доби, то воно буде завалене сміттям.

За два дні до обшуку я особисто зателефонував прокурору на мобільний, щоб зустрітися з ним і обговорити ситуацію в місті. Можливо, він чогось не знає, адже працює тільки два тижні. Домовилися, що наступного дня по обіді ми зустрінемося. Коли дзвонив йому, щоб узгодити час, слухавки він уже не брав.

Я все своє життя провів у Полтаві, багатьох людей знаю, тому володію інформацією про те, що відбувається в місті. Володієш інформацією – володієш світом. Багато моїх друзів, знайомих говорять, що один із тих, хто хоче бути наступним міським головою, це нардеп Юрій Бублик. І, щоб уникнути проблем і не псувати нервів, радять піти у відставку. Я принципово не буду цього робити. Доки Верховна Рада не призначить дострокові вибори або не відбудуться чергові строкові вибори, я буду міським головою. Другий варіант, за яким я можу бути відсторонений від обов'язків, – кримінальна справа проти мене. Тому я раджу Юрію Бублику заспокоїтися, дочекатися виборів, піти на них і чесно виграти або програти. Можливо, з гречкою чи без, але довести громаді, що він достойний бути міським головою.

Сьогодні очільник міста має багато завдань, одне з першочергових – безпека полтавців, мир і спокій у місті та родинах. Тому вважаю, що саме зараз ми повинні працювати всі разом: влада, силові структури, народні депутати, яких обрали полтавці, щоб кожен житель обласного центру відчував нашу злагоджену роботу і був захищеним.
Наталія Вісич, 17.04.2014, 14:26866
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень