22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Про зміни в законодавстві щодо забезпечення та проведення мобілізації

Із метою забезпечення належного соціально-правового захисту військовослужбовців, призваних під час мобілізації, Верховна Рада України 27 березня 2014 року прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації», який набув чинності 1 квітня 2014 року. Про те, які нормативно-правові акти зазнали змін, розповіли на прес-конференції Борис Павлов, полковник, військовий комісар Полтавського обласного військового комісаріату, та Ярослав Пистун, підполковник, заступник військового комісара з виховної роботи Полтавського обласного військового комісаріату.

До Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» внесено такі зміни: визначено правовий статус служби за призовом по мобілізації, що забезпечує військовозобов'язаним, призваним під час мобілізації, виплату грошового забезпечення на рівні військовослужбовців за контрактом; соціальний і правовий захист військовозобов'язаних та членів їх сімей на рівні військово-службовців. Збільшено граничний вік перебування в запасі рядового, сержантського та старшинського складу до 50 років, молодшим офіцерам – до 55 років. Забезпечено можливість призову на військову службу при мобілізації приватних підприємців без припинення їх підприємницької діяльності.

Заступник військового комісара з виховної роботи Полтавського обласного військового комісаріату підполковник Ярослав Пистун (зліва) та військовий комісар Полтавського обласного військового комісаріату полковник Борис Павлов.
– Під час мобілізації не підлягають призову військовозобов'язані, визнані непридатними до несення військової служби за станом здоров'я, – говорить Борис Павлов. – Також до цієї категорії входять чоловіки, які утримують п'ятеро та більше дітей, жінки, що виховують дітей, котрим ще не виповнилося 16 років, народні депутати.

Зазнав змін Закон України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ»: забезпечено виплату пенсій офіцерам запасу, призваним під час мобілізації; збережено розміри пенсій офіцерам, які під час мобілізації будуть призначені на нижчі посади.

Зміни до Закону України «Про державу таємницю» такі: у разі виникнення кризової ситуації в державі, надання спеціального дозволу на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею, відповідним військовим організаційним структурам, а також допуск до державної таємниці громадянам України, які призиваються на військову службу, військовослужбовцям та працівникам військових організаційних структур надається у десятиденний термін.

– У разі призову військово-зобов'язаних на військову службу за призовом під час мобілізації їм нараховується одноразова грошова допомога, яка буде виплачуватися у день демобілізації таких осіб, – продовжує Борис Павлов. – Ці зміни внесено в Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Що ж стосується Кодексу Законів України про працю, то зараз залишатимуться попередні робочі місця та середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності за громадянами, які будуть призвані під час мобілізації на військову службу, на особливий період.

Загальний фон мобілізаційного процесу на Полтавщині нині достатньо задовільний. Лише дев'ять військовозобов'язаних, отримавши відповідні повістки, не з'явилися до військкомату. А кількість тих, хто кожного дня постійно приходить за власним бажанням, постійно збільшується.
Анастасія Хухрій, 17.04.2014, 14:513012
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень