20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Молодь, яка змінює світ

Днями в актовій залі Палацу дитячої та юнацької творчості відбулося нагородження переможців ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових і спеціальних дисциплін та І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2013-2014 навчальному році.

На конкурс-захист МАН, відповідно до наукових секцій та відділень, подано 417 заявок від загальноосвітніх навчальних закладів та закладів позашкільної освіти міста. Найбільшу кількість робіт представили гімназій №№ 32, 17, 33, 31. Найкращих результатів досягли учні гімназій №№ 33, 32, 6, 17, 31, 21. Серед загальноосвітніх шкіл лідерами за кількістю учасників та переможців стали ЗНЗ №№ 8, 18, 28, 29, 38. Крім того, найбільшу кількість заявок учасники конкурсу-захисту подали до секцій англійської мови, української літератури, математики, історичного краєзнавства, психології.

До складу журі секцій увійшли понад 100 провідних науковців вищих навчальних закладів міста.

Учениця десятого класу Полтавської ЗОШ №38 Катерина Німченко своїм успіхом завдячує викладачу біології Наталії Анатоліївні Дмитренко.
Всеукраїнські олімпіади та Мала академія наук – це чудова кузня юних наукових кадрів. На цьому наголосила у своєму вітальному слові й заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Світлана Порохня:
– Уже традиційно ми проводимо такі заходи і вітаємо обдаровану молодь. І сьогодні, у цей прекрасний весняний день, ми шануємо переможців олімпіад і Малої академії наук. Хочу привітати від імені полтавського міського голови всіх переможців конкурсів. Шановні діти, хочу побажати, щоб ви ніколи не зупинялися на своїх результатах, постійно йшли до вершин наук. Адже сьогодні ви свідомо розумієте, що країні потрібні висококваліфіковані спеціалісти. І свої перемоги ви маєте розділити зі своїми керівниками.

У цьому справжньому інтелектуальному марафоні взяв участь і восьмикласник школи-ліцею №1 м.Полтави Петро Тютюнник, один з переможців олімпіади з хімії (викладач цього предмета – Людмила Воробйова). Він ділиться своїми враженнями від свята і розмірковує:
– Звичайно, різниця у проведенні олімпіад з окремих предметів і захисті наукових робіт у Малій академії велика. Коли береш участь у конкурсі на знання окремого предмета, то просто разом з усіма сидиш в аудиторії, отримуєш завдання, виконуєш його за певний проміжок часу і очікуєш на оцінку. А в рамках МАН ти обираєш самостійно тему, працюєш над нею з керівником, далі – презентація роботи, яку робиш сам. Щодо мого захоплення хімією, то інте-рес до неї виник без якогось впливу старших людей. Просто лежить серце до цієї науки.

Цілком можливо, що вже наступного року Петро вирішить узяти участь у конкурсі Малої академії наук і ми спостерігатимемо народження генія від науки хімії. Принаймні, чи не найголовніша риса для справжнього видатного вченого – скромність – у Петра Тютюнника вже є: він ввічливо відмовився від окремої «фотосесії» для «Полтавського вісника», не бажаючи чимось вирізнятися з-поміж інших школярів.

Щирі вітання з перемогою у конкурсі-захисті творчих робіт у рамках Малої академії наук приймала і десятикласниця ЗОШ №38 Катерина Німченко. Вона посіла перше місце, блискуче захистивши свою наукову роботу з екології. На запитання, чому Катерина обрала саме цей предмет свого дослідження, мама переможниці, Тетяна Володимирівна, зауважила, що не мала жодного впливу на вибір доньки, її успіх формувала чудовий педагог викладач біології Наталія Дмитренко. Коли я запитала в Наталії Анатоліївни, скільки років вона разом зі своїми вихованцями бере участь у таких конкурсах, вона відповіла, що вже три роки, і завжди її учні посідали перші місця.

– Уперше беру участь у такому конкурсі. Хочу і надалі поєднати життя з біологією, вступити до Полтавського педуніверситету і стати, як і моя наставниця Наталія Анатоліївна, вчителем, – ділиться своїми планами Катерина Німченко. – Сьогодні ж, у такий святковий для всіх нас день, моя велика подяка їй за мій успіх, за перемогу в конкурсі!

Незважаючи на дуже поважний, «академічний» склад шкільної аудиторії, юні науковці не стримували своїх радісних емоцій від яскравих виступів танцювальних колективів – переможців конкурсів у своїх номінаціях. А справжнім митецьким подарунком і окрасою сцени став виступ «українського Робертіно Лоретті» – юного обдарованого співака Олексія Ткаченка, учня 6 класу ЗОШ №31 м.Полтави. У його дивовижному виконанні пісня «усіх часів і народів» «Ямайка» зірвала цілий шквал оплесків.
Наталія Вісич, 23.05.2014, 16:252875
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень