19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Полтавці зупиняли відлік померлих від СНІДу разом

Під гаслом «Зупинимо відлік разом» пройшла цьогорічна благодійна акція, присвячена Всесвітньому дню пам’яті людей, померлих від СНІДу. У третю неділю травня, уже традиційно, у Корпусному парку провели безкоштовне та анонімне експрес-тестування на ВІЛ. Здавши кров із пальця, через десять хвилин можна було дізнатися результат. Організаторами заходу стали благодійна організація «Світло Надії» та управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської міської ради.

У 2014 році наше місто приєдналося до Всесвітньої кампанії RED, і цього дня десятиметрові червоні стрічки – символ боротьби зі СНІДом – були розміщені на фасадах Полтавської міської ради та Полтавської обласної ради на знак підтримки європейської практики боротьби із захворюванням.

Аби якомога більше людей звернули увагу на існування цієї проблеми, у рамках заходу можна було оформити стіну побажань, дівчатам вплітали червоні стрічки у зачіски, волонтери влаштували флеш-моб та благодійний аукціон по збору коштів для ВІЛ-позитивних дітей

– Основне завдання, яке ми перед собою ставимо, – донести людям, що ВІЛ – проблема всього суспільства, а не лише тих, хто хворіє, – зауважила Крістіна Криженко, піар-менеджер благодійної організації «Світло Надії». – Мета – привернути увагу, особливо молоді, до ставлення до свого здоров’я, убезпечити себе більше, ніж це можливо. ВІЛ-інфікована людина має відчути, що вона не одна і що про неї піклуються. Важливо сьогодні вирішити питання дискримінацї людей, які заражені цим вірусом, адже є дуже багато міфів, котрі необхідно розвінчати. Ці люди – такі ж, як і всі інші, про це ніколи не слід забувати.

Через негоду захід відбувся у скороченому режимі. Цього року пройшли тест 44 людини, із них одна виявилася ВІЛ-інфікованою. На благодійному аукціоні зібрали 1008 гривень, які підуть на лікування ВІЛ-позитивних дітей-клієнтів організації, по області їх наразі близько 60-ти.

Від СНІДу померло більше людей, ніж було вбито у Другій світовій війні

День пам’яті померлих від СНІДу, за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, проводиться кожну третю неділю травня. Уперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франціско США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, що пережили біль утрати рідних і друзів.

Мета Дня пам’яті померлих від СНІДу – привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактики цього захворювання, а також привернення уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих.

Статистика померлих від СНІДу у світі катастрофічна. Від СНІДу померло людей уже більше, ніж було вбито у Другій світовій війні в цілому.

Статистика

За період з 1987 по березень 2014 року:
251 050 ВІЛ-позитивних осіб зареєстровано серед громадян України, 68 584 – хворі на СНІД;
32 855 людей померло від захворювань, зумовлених СНІДом;

За даними Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, у структурі шляхів передачі ВІЛ усе більш суттєве епідемічне значення набуває статевий шлях, частка якого серед осіб з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції сягає понад 50%. Незважаючи на тенденцію до зниження, активність передачі інфекції при введенні наркотичних препаратів залишається високою – понад 30%.
Анастасія Хухрій, 28.05.2014, 14:07836
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень