19 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

«Соляна лихоманка» вразила і Полтаву

Ще позаминулої середи читачі нашої газети почали скаржитися, що у Полтаві практично неможливо купити й… «жменю солі». Тоді ж журналісти перевірили цілий ряд торговельних закладів міста і теж переконалися: солі справді нема на прилавках. У деяких магазинах, аби не відповідати на докучливі запитання покупців, навіть вивісили оголошення при вході: «Солі нема». Як пояснювали самі продавці, тоді протягом кількох останніх днів народ почав масово закуповувати цей продукт, і всі запаси швидко вичерпалися. Причому ця тенденція спостерігалася не лише у Полтаві та області, а й у сусідніх Харківщині, Дніпропетровщині, Кіровоградщині та деяких інших регіонах. Тут людей теж охопила справжня «соляна лихоманка».

Причиною цієї своєрідної паніки стали чутки про те, що припинив роботу один із найбільших виробників солі в Україні – завод в Артемівську Донецької області. Одні казали, що завод захопили терористи, інші взагалі стверджували, що його… розбомбили. Не допомогло навіть звернення керівництва ДП «Артемсіль» (його ми друкували у минулому номері), де запевнили, що жодних проблем з виробництвом і реалізацією солі вони не мають. Навпаки – у червні навіть збільшили її поставки. Однак, схоже, це деякою мірою лише підігріло ажіотаж. Адже народ у нас звик: якщо хтось офіційно запевняє, що «все в порядку», то треба діяти з точністю «до навпаки». Людям старшого віку це нагадало ситуацію, яка була свого часу із введенням талонів на пральні засоби та тютюнові вироби, коли нерозпечатаними пачками порошку «Лотос» і милом забивалися комірчини у квартирах, а цигарки закуповували навіть бабусі. Про всяк випадок… До речі, кілька років тому «соляна лихоманка» вже прокотилася Полтавою (ймовірно, у декого запаси солі могли залишитися ще з тих часів!).

А що ж тепер?

У полтавських магазинах за кілька днів люди й справді скупили ледь не місячну «соляну» норму (до речі, подекуди попутно виник і дефіцит сірників, хоча за умови існування альтернативних джерел вогню це теж виглядає досить дивно). Цікаво, що від подібного ажіотажу постраждали навіть великі торговельні мережі у Полтаві та області, працівники яких скаржилися, що буквально не встигають викладати сіль на полиці… Ясна річ, дефіцит, як і завжди, породив стрибок цін, у той час як виробники стверджують, що відпускна ціна на їхній продукт залишалася стабільною – 41 коп. за кілограм (у торгових мережах – 1,69 за кілограм). Однак минулих вихідних на Центральному ринку Полтави в деяких точках ціна сягала 4,50, подекуди й 6 гривень за пачку!

Тим часом у Департаменті економічного розвитку Полтавської ОДА запевнили, що сіль до полтавських торговельних мереж надходить нині «у збільшеному обсязі», в тому числі й протягом липня. І ще раз підтвердили, що дефіцит виник саме через ажіотажний попит серед споживачів.

«У Полтаві, за інформацією фахівців оптового корпоративного постачальника харчової солі ТОВ «Дельта-продукт», для споживачів Полтавської області на складах підприємства станом на 25.06.2014 року сформований залишок солі в межах 40 тонн в асортименті (кам’яна сіль, йодована сіль, сіль «Екстра»). У зв’язку із неможливістю відвантаження партій солі вагонами, протягом 2-3 діб вирішено питання доставки продукції на оптовий склад ТОВ «Дельта-продукт» автотранспортом», ідеться в повідомленні Департаменту економічного розвитку ОДА.

До речі, фахівці запевняють, що через деякий час люди, які нині купують сіль по завищеній ціні, незабаром шкодуватимуть. Утім песимісти налаштовані не так оптимістично: сіль, мовляв, ніколи зайвою не буде, тож краще перестрахуватися. Цікаво, яких іще товарів у зв’язку з ситуацією в країні торкнеться «перестраховка»?
Павло Долинський, 07.07.2014, 10:50628
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень