24 травня 2019 • № 21 (1557)
Rss  

Традиційна педконференція відбулась у новому форматі

На традиційній серпневій педагогічній конференції, що відбулася 26 серпня у Палаці дитячої та юнацької творчості, освітяни Полтави підбили підсумки роботи галузі за минулий рік та розставили акценти на особливостях і завданнях 2014-2015 навчального року.

Нинішня конференція відбулась у новому форматі: всім закладам освіти заздалегідь було надіслано для обговорення в педагогічних колективах розширений варіант доповіді, за підсумками обговорення якої всі питання, що виникли, були надіслані в електронному варіанті та озвучені на конференції.

Начальник управління освіти Наталія Дорохова у своїй доповіді окреслила основні пріоритети діяльності освітньої галузі на новий навчальний рік:
– Найперше – стратегія освіти. «Будь-які зміни і перетворення в освіті мають в основі ідею її якості», – ці слова міністра освіти і науки відображають основну стратегічну мету всієї освіти – надання якісних освітніх послуг. Освіта Полтави – це 51 загальноосвітній, 54 дошкільних і чотири позашкільних навчальних заклади, близько 38 тисяч дітей, 5,5 тисячі працівників. За останні роки у місті не закрито жодного закладу комунальної форми власності. Окрім того, відновлено роботу перших класів на базі СНВК, розширено мережу дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання. Нині буде відкрито на 16 класів більше, порівняно з минулим роком, із них 70 відсотків – за рахунок збільшення кількості першокласників. З огляду на ситуацію в країні, першочергова увага керівників, педагогів, психологів має бути спрямована і на тих дітей, батьки яких вимушено змінюють місце проживання, а таких у наших закладах уже близько 300. Я вдячна керівникам за розуміння проблеми, особливо школам №№ 5, 20, 26, на базі яких створені пункти допомоги канцтоварами та одягом.

Пріоритетами у дошкільній освіті серед іншого Наталія Дорохова назвала розширення мережі дошкільних груп (з вересня 2014 планується відкриття чотирьох груп у СНВК
№ 10, ДНЗ №№ 4, 36, 58) та підвищення до 60 відсотків охоплення дітей дошкільного віку гуртковою роботою (нині 41 відсоток). Начальник управління освіти окреслила основні вектори розвитку загальної середньої освіти, наголосила на необхідності вдосконалення системи роботи з обдарованими дітьми та молоддю, назвала можливі шляхи і методи підвищення якості підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Серед важливих завдань освітньої галузі – збереження висококваліфікованого кадрового потенціалу, посилення національно-патріотичного характеру освіти та виховання, забезпечення належного середовища та освіти дітей з особливими потребами, підвищення ефективності, прозорості і публічності в роботі управління і закладів освіти, зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів, забезпечення їх функціонування в осінньо-зимовий період 2014-2015 років.

Начальник управління освіти також відповіла на запитання, котрі стосувалися конкретних ситуацій, пов'язаних із особливостями нового навчального року, режимом роботи, оплатою праці.
– Ми не плануємо змінювати режим роботи закладів освіти у новому навчальному році. Зміни стосуватимуться перенесення термінів весняних та осінніх канікул (відповідно до початку та завершення опалювального сезону), – зазначила Наталія Дорохова. – Зимові канікули планується збільшити на два тижні, а відпрацювання буде проведено за рахунок ущільнення.

Дружними оплесками освітяни зустріли звістку про те, що всі школи, які працювали в режимі п'ятиденки, працюватимуть у такому ж режимі протягом 2014-2015 н. р., а 20-відсоткова надбавка до зарплати за престижність педагогічної праці зберігається.

Про перебіг цьогорічної вступної кампанії в області та діяльність Полтавського територіального відділення МАН доповів голова ради ректорів ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації Полтавського регіону, президент Полтавського територіального відділення МАН Володимир Онищенко (докладніше про це читайте у наступному номері «ПВ»).

Міський голова Олександр Мамай висловив особливу вдячність усім керівникам закладів освіти, які, незважаючи на повільне проведення платежів казначейською службою (виділено на ремонти близько 6 млн грн, а надійшло проплат лише на 1,7 млн грн), як показали об'їзди, забезпечили підготовку приміщень до нового навчального року.
– Школи до прийому учнів мають бути готові завжди. Адже турбота і вболівання про майбутнє покоління, створення комфортних умов для розвитку дітей є одним із завдань полтавської громади та міської влади, – пояснює Олександр Федорович. – Ще одне важливе питання – гаряче харчування для молодших школярів. Днями я спілкувався з постачальниками продуктів, усі в один голос твердять, що восьми гривень на день на одного школяра, які ми сьогодні виділяємо, це мало. Щоб харчувати дітей хоча б не гірше, ніж торік, потрібно додати принаймні дві гривні. Тож будемо вишукувати в бюджеті гроші і на найближчій сесії міської ради вирішувати питання, щоб батьки не платили за харчування більше, ніж тепер.

Міський голова подякував освітянам за плідну працю, побажав здоров'я і творчої наснаги у новому навчальному році та вручив нагороди педагогічним колективам шкіл №№ 3, 7, 19. Також 20 освітян були відзначені подяками та грамотами міського й обласного рівнів за професійні досягнення. Слова вдячності та музичні вітання педагогам від імені колег і вихованців передали сімейний дует у складі заступника директора з виховної роботи гімназії № 33 В.Пікунової та її доньки Софії, учень гімназії № 31 Олексій Ткаченко та інструментальний ансамбль викладачів дитячої музичної школи № 1 ім. П.Майбороди.
Наталія Вісич, 02.09.2014, 13:17586
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень