26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Першими відчули «Дух Волі»

У «ПВ» №33 уже писали про театралізовану етновиставу «Україна. Дух Волі». Тоді йшлося про підготовку дійства, а ввечері 22 серпня на Театральній площі відбувся прем’єрний показ.

Дещо забігаючи наперед, можна сказати, що організаторам удалося досягти повного визнання у полтавців, принаймні у тих, хто прийшов на концерт, незважаючи на дощову та прохолодну погоду.

Створили виставу члени творчої майстерні «Museion», допомогло їм управління культури Полтавської облдержадміністрації. Ідея вистави належить полтавці, актрисі театру і кіно Наталії Гнитій. Разом із нею над сценічним дійством працювали відомі хореографи – Тетяна Вінокурова й Антоніна Єгорова, магістри хореографії з Києва, та Костянтин Попов із Дніпропетровська. Головним режисером виступу став Ігор Задніпряний.

Вистава, так само, як і в театрі, була розділена антрактом на дві частини. У перерві між ними на сцені з власними піснями виступила Наталія Святцева, учасниця Полтавського батальйону небайдужих, її твори були присвячені бійцям АТО. Допомогти солдатам мав змогу кожен, для цього на площі була встановлена скринька для пожертв.

По завершенні дійства на сцені глядачі довго аплодували, дехто навіть скаржився на біль у долонях. Таку ж позитивну оцінку підтвердили коментарі глядачів у соціальних мережах. Що ж викликало таку бурхливу реакцію?
Під час виступу.
Як зазначали глядачі, це насамперед відхід від «шароварщини», якої останнім часом дедалі більшає.
– Ця вистава про Україну та її народ, але тут немає заїжджених символів-штампів, – каже Віталій Вініченко, який прийшов на виставу з друзями. – Узагалі, все, що я сьогодні тут побачив, було чимось новим для мене, хоча перш ніж прийти, я читав багато чого про «Дух Волі» в інтернеті.

Також глядачі відзначали музичний супровід і хореографію, яка, за їхніми словами, була на висоті. Підготувати і провести таке дійство було непросто, і вдалося це тільки завдяки зусиллям усіх організаторів, котрі вирішували не лише творчі проблеми, а й технічні: уже по закінченні вистави організатори розповіли про те, що лишилося за лаштунками, – зокрема перебої з електро1енергією, які виникли через дощову погоду.

Після Полтави «Дух Волі» побачать також у Києві та Грузії. У планах організаторів виступити в Америці, Канаді й країнах Європи.
Сергій Лещенко, 03.09.2014, 11:53597
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень