25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Співець сонячної палітри

У Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) відкрилася ювілейна виставка творів заслуженого художника України Івана Новобранця, приурочена до Дня проголошення Незалежності України і з нагоди 75-річного ювілею народного майстра.

Іван Новобранець поряд зі своїм другом, видавцем і меценатом Григорієм Титаренком, автором і натхненником ювілейної виставки.
Привітати видатного українського художника, кобзаря, бандуриста і лірника, майстра народних музичних інструментів прийшли представники влади, духовенства, колеги по малярському цеху, громадські активісти, актори, відомі журналісти. Одягнені на честь свята Незалежності в яскраві вишиванки, гості посилили високу урочистість і красу, без перебільшення, епохальної події в духовному й культурному житті не лише нашого міста, а й патріотичного українства в цілому. Тож того незабутнього вечора звичний для нас вислів «Полтава – духовна столиця України» набув свого найповнішого змісту.

– Ця виставка – щось особливе! Космічно-містично-проривне! – ділиться своїми враженнями заслужений журналіст України, лауреат премії імені Симона Петлюри Ганна Антипович. Її слова стали квінтесенцією яскравих відчуттів багатьох шанувальників мистецтва Івана Новобранця. – Зайшла до зали, тільки глянула на картину «Чумацький шлях» (чи, точніше, «Чумацький шлях» глянув на мене) – і душа злетіла у ті високості, звідки видно всю Україну з її ладом і звичаєм, з її лагідною красою і мужніми захисниками. Хто несе Україну в серці – хай приходить на цю виставку, мов у храм. Хто боїться її втратити – хай приходить, щоб зачерпнути віри у незнищенність українського духу. Хто стоїть сьогодні на лінії вогню – хай у короткі дні відпочинку в рідній Полтаві йде сюди, щоб набратися сили і мужності. Від предків панові Іванові не випадково дісталися ці очі, і цей талант, і це прізвище. Де Воїни Світла йдуть у похід за Україну – там попереду з кобзою і пензлями за плечима йде цей чоловік у білим по білому гаптованій вишиванці – Новобранець Великої Армії Свободи.

Найщиріші вітання вам, Іване Яковичу, міцного здоров’я і нових картин, які уособлюють саме Життя.
Світлана Тренич, 03.09.2014, 11:57627
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень