15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Переселенців не кидають напризволяще

Сім’я Гупалів із Луганська, як і сотні інших переселенців, рятуючись від бойових дій, змушена була шукати нове житло. Почати нове життя на Полтавщині їм допомогли представники Громадської організації «Всеукраїнське об’єднання «ЗАСТУП».

На Полтавщині сім’я перебуває з 15 липня, і за цей час їй довелося подолати чимало складнощів. Першим, звичайно, було житлове питання.
– Я, відверто кажучи, давно хотів переїхати сюди, адже поруч у селі жили мої рідні. Тоді ми й подумати не могли, що доведеться робити це в таких умовах, – каже Андрій Гупало, голова сім’ї.

Проте будиночок, у якому мала оселитися сім’я, був надто маленьким, тим більше, що житло сім’я шукала не тимчасове. Через деякий час їм запропонували дім у селі Тимофіївка.
– Він гарний, але нам бракувало грошей. Спочатку ми попросили дати нам його на виплату, а потім несподівано зателефонували із «ЗАСТУПА» й допомогли з придбанням. Для нас зібрали всю суму. Звичайно, ми дуже зраділи. Нині є проблеми з документами, але головне – у нас з’явився свій дім, – продовжує Андрій.

За словами переселенців, зараз вони хочуть підготувати до зими опалювальну систему, а на це потрібні кошти. Тому й подальша допомога «ЗАСТУПА» була дуже вчасною: представники організації посприяли Андрієві в пошуках роботи, а також допомогли з улаштуванням дітей до садка та школи. Із їхньою допомогою зібрали до школи маленького Сергійка – 28 серпня представники організації передали родині все необхідне.
– Коли ми дізналися про цю ситуацію, відразу вирішили допомогти. Звичайно, Сергійко, як і всі діти, має навчатися, – каже керівник Полтавського обласного осередку ВО «ЗАСТУП» Людмила Копаєва. – Наші працівники придбали Сергійкові новий рюкзак, шкільну форму, зошити.

Ірина Синявська, голова ГО «Всеукраїнське об’єднання «ЗАСТУП» зазначила, що у планах об’єднання – подальша допомога переселенцям із зони бойових дії та долучення до цього процесу всіх небайдужих:
– Нині відбувається не тільки війна, яка лякає нас усіх. Маємо соціально-демографічні зміни, ми повинні дати зрозуміти родинам зі Сходу, що є можливості й обжитися, і працювати, і знайти себе в новому середовищі. Найкраще це, звичайно, робити в селах. Наша громадська організація підтримує аграрний сектор, сільських мешканців, намагається підтримувати село.

У «ЗАСТУПІ» наголошують: переселенців чекатимуть і допомагатимуть облаштуватися на новому місці.
Сергій Лещенко, 04.09.2014, 12:39675
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень