25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

«Мальовнича Котелевщина»

Художники Анатолій Лавренко, Денис Городничій та Марина Рожнятовська.

Початок вересня ознаменувався дуже цікавою подією у культурному житті міста. У Художньому салоні відкрилася виставка образотворчого мистецтва, де свої роботи з пленеру у с. Деревки Котелевського району Полтавської області показали 14 художників різного віку, котрі працюють у різних напрямах живопису і закохані у красу нашої природи. Ще слід додати, що тут мало робіт, виконаних у реалістичній манері. Молоді і досвідчені художники Полтави відходять нині від цього напряму у пейзажному малярстві. Хоча тут показані практично самі сільські пейзажі, проте у глядача не залишається враження одноманітності, як це часто буває на вернісажах у обласному центрі, бо створені вони у чудовій атмосфері і кожна картина дихає натхненням, любов`ю і до того ж виконана на високому професійному рівні. Це відзначила Ольга Курчакова, директор Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка і , зокрема, сказала: «У цих роботах багато добра і таланту кожного художника, бачимо, як відкрилися нові грані…»

Ідея провести пленер протягом тижня у липні 2014 року на Котелевщині з`явилася не на порожньому місці, адже тут уже 18 років поспіль існує влітку наметове містечко – терапевтичний табір «Наш Шлях» Полтавської громадської організації «Клуб «Квітень». Два полтавських живописця Григорій Волков та Анатолій Лавренко, члени НСХУ, побували тут і їм сподобалося усамітнене місце у сосновому лісі, бо найкращого для роботи й шукати годі. Євген Аничин, голова цієї організації, підтримав ідею саме тут провести пленер митців. Отак і виник літній пленер на березі Ворскли. Відомі колекціонери Олексій Петренко, Олег Денисенко виступили спонсорами і допомогли вирішити фінансові питання, від транспорту до продуктів, від наметів до подарункових наборів фарб і полотен. Разом придумали й назву заходу «Мальовнича Котелевщина».

Колекціонери Олексій Петренко та Олег Денисенко.

Цей пленер проходив у незвичному форматі для художників. Як зазначила Марина Рожнятовська, досвідчений майстер пленерного живопису: «На пленерах я бувала багато разів. Цей – 28-й. Доводилося їздити не тільки на українські пленери, а й у Болгарію, Росію…Тут треба було ночувати у наметах, відмовитися від усіх звичних благ цивілізації. Мені як людині з міста було цікаво. Я пірнула у таке життя і не пошкодувала». Захід вийшов вдалим для учасників. За цей тиждень створені десятки картин. Марина написала дев'ять великих робіт і сім етюдів. Частина картин із пленеру була показана М. Рожнятовською на виставці у салоні, зокрема роботи «Сосни», «Дорога до води» викликали найбільше схвальних відгуків від глядачів. Кожний митець, окрім неоціненного досвіду, виніс щось своє цікаве й незабутнє з цього пленеру. Наприклад, Денис Городничий так полюбив набирати воду для чаю прямо з річки, що й досі жалкує за тим прекрасним часом. А ще художники запам'ятали, як Григорій Волков запропонував усім написати жіночий портрет просто неба. А позувала митцям на лісовій галявині Марина Рожнятовська… Найкращим на пленері визнали портрет, що створив Анатолій Лавренко.

Тетяна Голубєва, лікар-педіатр.

Привернула увагу полтавців колективна картина з пленеру, де на дереві життя співає птаха удачі, адже людям нині так не вистачає віри, везіння і просто радості, якими щедро діляться художники через свої творіння із нами.

Проте на відкритті виставки відвідувачі салону не лише змогли ознайомитися з творчим доробком наших художників, а й дізнатися про підсумки благодійного аукціону, прослухати фінансовий звіт. Аукціон стартував минулого року у Галереї мистецтв у Полтаві, а потім продовжився навесні у галереї «Триптих» на Андріївському узвозі у Києві. Учасниками аукціону стали 25 полтавських митців. Вони передали 31 роботу, до речі, всі твори продалися, щоб зібрати кошти для полтавських родин, де є хворі на СНІД. Євген Аничин, голова «Клубу»Квітень», поділився: «Благодійну акцію ми розпочали у листопаді 2013 року. Мені приємно, що у наш скрутний час, коли люди залякані, коли стрибає долар, є місце прояву благодійності, співпереживанню, людяності. Завдяки цьому аукціону зібрано 82 тисячі гривень. Із них 69 тисяч пішло на медичне обладнання для обласного центру боротьби зі СНІДОм. Ще закупили різноманітні препарати для діточок». Це символічно, адже цьогоріч центр відзначає 15 років своєї роботи у Полтаві. На зустріч із художниками прийшла Тетяна Голубєва, дитячий лікар центру, яка додала, що за ці кошти 62 дитини, котрі перебувають у терапевтичному відділенні, де вона працює з дня заснування вже 12 років, відчули підтримку, що вони не самотні у цьому світі. Тетяна Миколаївна подякувала від імені адміністрації, лікарів і пацієнтів за встановлені пластикові вікна у кабінеті терапевта, за комп'ютер для центру, за кольпоскоп для вагітних у кабінеті гінеколога. Та найбільше радості було у малечі, яка вперше у житі мала солодощі, м'ячі, м`які іграшки у звичайні будні, а не на свята, бо у багатьох сімей немає коштів задля цього. До речі, нині сім першокласників підготовлені до школи саме завдяки коштам з аукціону. Тетяна Миколаївна принесла дитячі малюнки і подяки від матерів, бабусь для художників. Дуже хвилюючими були хвилини, коли лікар зачитала ті листи і показала обведені дитячі ручки малюків, які ще не вміють малювати. Почули відвідувачі і слова подяки художникам від школярів. Усі ці листи і малюнки вона передала учасникам аукціону.

А на завершення заходу всі отримали у подарунок каталог виставки під назвою «Мальовнича Котелевщина». Ми горді своїми сучасниками, котрі роблять добрі справи у наш жорстокий час, бо немає нічого у світі дорожчого за дитячі усмішки і радісні очі, а це вдвоє дорожче, коли мова йде про хворих дітлахів. Так полтавські митці довели, що не тільки створюють красу своїми руками, а й допомагають оздоровленню дітей, залишаючись при цьому скромними і душевно багатими людьми.

Оксана Кравченко, 15.09.2014, 10:59976
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень