24 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

Слався Полтава… щирими справами добрих людей

Художники – це люди шляхетні, талановиті, романтичні і дуже близькі по духу бібліотечним працівникам. То ж, не випадково, вони часті гості в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського. Їх картини, які виставляються в стінах бібліотеки, кличуть за межі буденності, у дивовижний світ краси. У цьому пересвідчилися відвідувачі мистецького вечора «Полтавська палітра до Дня міста». На великій колективній виставці у відділі мистецтв цього закладу культури показано 28 робіт, які представили 16 авторів – членів «Клубу »Цікавих зустрічей». Серед них є професіональні художники та аматори. Виставка – своєрідне освідчення у коханні нашому місту. Його автори мають на меті зберегти ауру споруд, що зникають – бодай у малюнках та книгах.

Кожен, хто вперше потрапляє до «Клубу «Цікавих зустрічей» Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Котляревського, дивується затишку і гармонії. Бібліотекарі стверджують: це – неспроста. Образотворче мистецтво - це, мабуть, не зображення чогось, як фото. Це - враження, а вони навіть у кожної людини можуть бути різні. І яким треба бути генієм, щоби їх передати. На виставці показано роботи у різних техніках образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва. Примітна творчість Олександра Очкала, члена творчого товариства «Художник». Його роботи, присвячені пам`ятникам Полтави, жадають від сприймаючої аудиторії ерудованості, інтелігентності, яку гідно оцінили в бібліотеці і глядачі, і колеги. Естетика молодої художниці Ірини Кузуб принципово протистоїть реалізму й обивательським смакам. Зашифровані на декількох рівнях, з алюзіями до художніх і філософських текстів, візуальних символів і культурних явищ, її роботи, як живописне полотно «Правда», викликали на заході багато запитань. На них чесно відповіла автор. Містичні роботи Ірини виступають як складні метафізичні тексти, які вимагають значного культурного рівня й духовних зусиль і це відчули члени клубу.

Вела захід Оксана Ємець, головний бібліотекар відділу мистецтв. Вона розповіла про мету цієї традиційної виставки і, зокрема, мовила: «Кожна робота – предмет обставинної бесіди про самих художників. Завжди творець хоче донести свій настрій.» Пані Оксана закликала читачів, окрім дискусій про трагічне, звертаючи увагу на прекрасне , спілкуватись про любов і красу. Читачі мали змогу не лише побачити картини місцевих авторів, а й поспілкуватися з ними, а ще прослухати улюблені мелодії з кінофільму «Земля Саннікова», як «Є лише мить…». Запам`яталася читачам гра юної флейтистки Софійки Матвієнко, наймолодшої учасниці вечора, яка навчається у МАМ імені Раїси Кириченко. Не залишились осторонь свята й полтавські поети. Микола Максимов зачитав «Гімн художників», який створив декілька років тому для обласної організації НСХУ, де є такі слова: «Слався Полтава.. щирими справами добрих людей».

Оксана Кравченко, 18.09.2014, 12:17808
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень