19 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

«Ангел Україною ходив»

Так називається третя збірка лубенського поета Миколи Кочерги, презентація якої пройшла у відділі соціокультурної діяльності ПОУНБ імені Івана Котляревського. Автор книги народився у селі Вищий Булатець 15 вересня 1971 року. Закінчив Гадяцьке культосвітнє училище. Його твори друкувалися у періодичних виданнях краю. М Кочерга – лауреат літературно-мистецької премії імені В. Симоненка. Член літоб’єднання імені О. Донченка та Полтавської спілки літераторів. Дві попередні свої поетичні збірки презентував у цій бібліотеці. Про це розповіла Галина Вовченко, провідний бібліотекар ПОУНБ імені І,П. Котляревського, поетеса. Зокрема Галина Василівна сказала: « Ми випадково відкрили цього автора, коли у бібліотеку потрапила його книга «МІж гріхом і часом». Я провела захід по ній. А пізніше запросила Миколу Кочергу на проект «Поети-пісняри Полтавщини», де була презентація його книги «На березі віків»… Це цікавий поет, пісняр , оранжувальник.»

На жовтневому заході прозвучали вірші з третьої збірки у виконанні автора та учнів 9-го класу Полтавського багатопрофільного ліцею №1 імені І.П. Котляревського та Вікторії Гайдамаки, вчителя-методиста цього навчального закладу, а також Анни Лаптєвої, студентки акторського факультету музичного училища імені Миколи Лисенка.

Ведуча заходу Марія Полякова-Лагода, бібліотекар відділу соціокультурної діяльності, мовила:» Микола Кочерга знаходиться у духовному та творчому пошуку. Не прагне крикливого піару, проте прагне, щоб його почули. І справді, його поезія відчутна і в гроні калини, і в солов’їній пісні, і в жовтому осінньому листі». До речі, осінь - улюблена пора року Миколи. Саме т ому на заході прозвучала «Осінь» композитора Антоніо Віваль ді з «Пір року» - улюблений музичний твір Кочерги .Треба додати, що музичний супровід зустрічі забезпечив Віктор Співак,інженер. Микола Костенко, член НСЖУ, НСПУ зупинився у своїй промові , як 10 років тому, збираючи твори для альманаху «Калинове гроно» відчув у поезії лубенчанина свіжину, красу, сувору риму та несподівану образну систему. Микола Васильович наголосив:» Понад 30 віршів увійшло цього автора до збірки!» Костенко подарував на заході Кочерзі 3-й том «Калинового грона» , де вміщено його вірші .

«Ангел Україною ходив» містить і прозові твори.

Оксана Кравченко, 14.10.2014, 12:18871
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень