25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Творчий портрет на фоні фотовиставки

Саме цими словами відкрила презентацію родинної фотовиставки Назаркіних Оксана Ємець, головний бібліотекар відділу мистецтв ПОУНБ імені Івана Котляревського, на яку зібралися поціновувачі творчості цих відомих у краї митців. Батько і син через об’єктив відобразили на плівці унікальні миті, а водночас і власне бачення сьогодення.

На відкриття завітало чимало гостей.
Обговорення фото.
Виставка названа «Україна в моєму серці», і її зміст повністю відповідає цій назві, адже тут Сергій та Ілля Назаркіни показали різні куточки нашої держави і людей, котрі цінують і пишаються батьківщиною, намагаються своїми талантами зробити її щасливішою. Це спільний проект батька і сина, роботами яких пишаються полтавці. На знімках немає похмурих і зажурених облич. Наш квітучий край – Полтава, Козельщина, Велика Багачка – побут, культура, традиції та мирне життя звичайних людей… Миті дивовижні, казкові, побачені у буденному. Лише фотохудожник зі стажем може помітити на Сорочинському ярмарку, де так буяє життя, Миколу Гоголя в оточенні українців з діаспори, котрі приїхали з далекої Канади, щоб відчути ауру того унікального свята. Галерею видатних полтавців розпочинає портрет Юрія Самойленка, голови обласної організації НСХУ, який показує тризуб, ідучи по вулиці. Тут і герб України, викладений зі свічок на майдані Незалежності у Полтаві, найбільший за всю історію – 36 метрів, зафіксована і хода, присвячена Небесній сотні, що перейшла в історію. Здається, усе так легко і просто, маючи фотоапарат, проте за цим – десятиріччя наполегливої роботи і Божа іскра, без якої немає фотохудожника, немає Майстра, є лише виконавець замовлень.

На виставці виступив народний артист України Герман Юрченко.
На виставці виступив народний артист України Герман Юрченко.
Голова творчої родини Сергій Назаркін – член НСФУ з 1992 року, лауреат Європресфото, за плечима котрого 30 років на ниві фотосправи, а ще 30 персональних фотовиставок різноманітної тематики і жанрів. Його життя нерозривно пов’язане з роботою у двох провідних газетах краю – «Вечірній Полтаві» та «Полтавському віснику». Його фотографії друкувалися на сторінках періодичних видань та у книгах «Хто є хто на Полтавщині», «Полтавська родина». Його син Ілля, член НСФУ, позаштатний кореспондент інформаційного агентства УНІАН, лауреат багатьох всеукраїнських конкурсів. На його творчому рахунку п’ять персональних виставок. Виставка у бібліотеці – шостий родинний проект Назаркіних у цьому році в Полтаві. Батько і син підтримують один одного, живуть у вирі подій. Уміють розгледіти у буденному, здавалося б, звичному не просто красиве, а й передати душу українського народу, про що розповідають 22 фотографії у відділі мистецтв ПОУНБ імені І. П. Котляревського. Увага глядача концентрується на патріотизмі, консолідації, які нам нині так потрібні. Кожне фото насичене чуттєвістю, чимось світлим і добрим з нашого дитинства.

– У мене таке бачення життя. Як громадянин не зміг залишатись осторонь тих подій, що проходили в місті, – хода вишиванок, хода вболівальників українських футбольних команд напередодні матчу за Суперкубок України, – мовив Сергій Назаркін на відкритті виставки. – Вони зачепили за живе… Нас нині об’єднали події на Сході.

Директор полтавського відділення ПАТ «Укрінбанк» Андрій Котенко, добрий друг і порадник, за сприяння якого відкрилася виставка, мовив: «Своїми роботами Сергій та Ілля залишили слід в історії краю, показавши достойні сторінки». Ця виставка буде доповнена й експонуватиметься у всіх школах міста. Від неї залишається враження щирості й невимушеності. Хочеться приєднатися до тих, хто зображені на фотографіях. Нехай Україна буде в серці кожного з нас!
Оксана Кравченко, 27.10.2014, 13:531044
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень