20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Прокурор області про резонансні вбивства та боротьбу із сепаратизмом

Прокурор Полтавської області Ян Стрелюк, котрий перебуває на цій посаді трохи більше місяця, минулого тижня зібрав прес-конференцію, щоб поінформувати громадськість про найактуальніші питання роботи очолюваного ним відомства.

Розслідування у кримінальному провадженні щодо вбивства Кременчуцького міського голови Олега Бабаєва, що було скоєне у липні цього року, та судді Автозаводського районного суду Кременчука Олександра Лободенка (сталося 11 лютого 2014 р.) – на стадії завершення, повідомив прокурор. Досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо вчинення цих умисних вбивств здійснює слідчий відділ прокуратури області. Процесуальний керівник – старший групи – перший заступник прокурора області Юрій Кравченко.

– Вважаю, що на сьогоднішній день виконано дуже великий обсяг слідчих і оперативно-розшукових заходів, спрямованих на встановлення об’єктивної істини у цьому провадженні, – зазначив Ян Стрелюк. – Наразі затримані і перебувають під вартою п’ятеро осіб, які причетні до вчинення цих злочинів. Думаю, що наступного місяця обвинувальний акт у кримінальному провадженні вже буде спрямований до суду. І, безперечно, суд уже дасть оцінку ролі кожного з підозрюваних.

Також прокурор поінформував про результати перевірки стану збереження об’єктів цивільної оборони області:
– На жаль, вимушений констатувати, що з 219 об’єктів оборони на теренах області більшість не функціонує або перебуває в не придатному для використання стані. Одним із районних прокурорів уже зареєстроване кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, щодо неналежного виконання службовими особами місцевого самоврядування своїх обов’язків. У цьому бомбосховищі роками зберігалося зерно, орендна плата не сплачувалась, а громадяни позбавлені можливості дістати захист у цьому бомбосховищі. Перевірка триває, однак уже на усунення виявлених порушень внесено кілька подань керівникам органів місцевого самоврядування.

Минулого тижня прокурор провів координаційну нараду керівників правоохоронних органів області за участю голови Полтавської ОДА. Основним питанням було віднайдення нових шляхів боротьби з організованою злочинністю і корупцією.
– За наслідками цієї координаційної наради було прийнято постанову. Найближчим часом, думаю, вже будуть результати роботи, – прокоментував прокурор. – Окрім цього, організовано перевірку підпорядкованими прокурорами на пріоритетних напрямках діяльності, які існують для Полтавщини. Зокрема у сфері бюджету, державних закупівель, у сфері земельних правовідносин, а також у сфері паливно-енергетичного комплексу, що є одним із головних пріоритетів нагляду для прокуратури області.

Відповідаючи на запитання журналістів, прокурор повідомив, що після виходу скандальної публікації стосовно заступника прокурора області Олега Кириченка останній подав рапорт про звільнення із займаної посади за власним бажанням. Наказом генпрокурора Олега Кириченка звільнили з органів прокуратури.
– Після отримання цієї публікації я призначив своїм розпорядженням службову перевірку за вказаним фактом, вона наразі закінчується, – сказав Ян Стрелюк.

Прокоментував прокурор і результати проведеної роботи щодо боротьби із сепаратизмом:
– За останній місяць до прокуратури Полтавської області повідомлень і заяв про прояви сепаратизму не надходило. Але у поточному році було зареєстровано чотири такі кримінальні провадження, в одному з них щодо громадянки РФ обвинувальний акт спрямовано до суду, наразі він розглядається. Також було зареєстровано кримінальне провадження щодо коментарів на сторінці військового комісара Полтавської області у соцмережі, але висновки експертів свідчать про те, що на його сторінці не було закликів до сепаратистських дій. Тому було прийнято рішення про закриття справи. Є ще багато кримінальних проваджень, які розслідуються управлінням СБУ у Полтавській області, щодо членів терористичних організацій ДНР і ЛНР. Уже в поточному році було зареєстровано 45 таких проваджень, за ними було заарештовано 50 осіб, усі вони не полтавці. Із них 13 направлено на обмін військовополоненими.
Наталія Вісич, 24.10.2014, 15:262972
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень