24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Куди подіти опале листя!

Куди подіти опале листя? Таке одвічне, хоча й сезонне питання постає щороку перед комунальними службами міста та власниками приватних садиб. Більшість продовжує вирішувати питання традиційним методом – спалюванням.

Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста нагадує керівникам підприємств, установ та організацій, мешканцям міста й органам самоорганізації населення:
спалювання листя, трави, гілля, будь-якого сміття заборонено законодавством;
спалювання рослинних залишків, сміття шкодить здоров’ю людей та довкіллю, створює небезпеку для життєдіяльності;
зазначені протиправні дії, згідно з чинним законодавством України, тягнуть за собою адміністративну відповідальність, накладання та стягнення з порушників штрафів в розмірі від 340 грн до 1700 грн.

На сьогодні в більшості міст України поширені такі методи «боротьби» з опалим листям:
1) зібране листя ВИКОРИСТАТИ ДЛЯ УТЕПЛЕННЯ дерев, кущів, квітів – нагортаючи його навколо них. Крім того, що цей шар буде теплоізолюючим, при перепріванні листя утворюватиметься додаткове тепло;
2) ЗАВАНТАЖИТИ ЛИСТЯ У КОМПОСТНУ ЯМУ (або просто в яму, яка стане потім компостною, або в невеличку загорожу) – воно перепріє і перегниє, ставши хорошим добривом (хоч тут треба зазначити, що процес цей може не бути швидким, «готовий продукт» може утворитися вже й на першу весну, а може й через рік-півтора);
3) ПРИОРАТИ ЧИ ПЕРЕКОПАТИ листяний опад – знову ж цінне добриво;
4) можливо, в окремих визначених місцях (парках, скверах, лісопарках тощо) НЕ РОБИТИ НІЧОГО! Листя не збирати, не палити, не перекопувати! У такому разі тривалий час довкола збережеться тепла жовто-осіння, а не холодно-порожня гама кольорів осені. Земля пізніше відчує заморозки. Крім того, листя може «самоліквідовуватись» завдяки природним процесам за участю комах, дощових черв’яків, тим самим підживлюючи і розпушуючи землю.

Необхідно згрібати листя з території міських вулиць, внутрішньоквартальних систем озеленення, меморіальних комплексів, дитячих та спортивних майданчиків, квітників, газонів уздовж доріг з інтенсивним рухом з метою централізованого вивозу спеціалізованими комунальними службами.

Інспекція закликає полтавців не палити листя, гілля, сміття, не робити шкоди своєму здоров’ю та навколишньому природному середовищу, у якому живете ви, ваші діти та онуки.

Начальник інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста Р.Редько
Оксана Ханас, 11.11.2014, 10:584927
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень