24 травня 2019 • № 21 (1557)
Rss  

«Полонія « освідчується у коханні двом країнам — Україні та Польщі

У Художньому салоні по вул. Жовтневій нещодавно відкрилася традиційна виставка членів спілки шанувальників польської культури «Полонія». У складі організації нині – 100 людей.10 з них на виставці у салоні представили картини - живопис, виконаний олійними фарбами і пастелі. Це такі автори: Віктор Бондар, закінчив Львівський інститут культури, художник-декоратор; Валерій Боняківський та Ігор Грек - випускники Полтавської художньої школи; Надія Довгаль, за плечима якої навчання в Полтавському технічному університеті імені Ю. Кондратюка та Полтавському державному педагогічному університеті; Антоніна Мальчевська – Київський політехнічний інститут та ПНПУ імені В. Короленка; Лілія Мирончук – Рівненський інститут інженерів водного господарства та ПНПУ імені В. Короленка; Ніна Ромашова – Миргородський керамічний технікум та ПНПУ імені В. Короленка; Анатолій Устименко – Кримський державний гуманітарний університет.

На цій виставці вдало дебютували Ніна Баканова й Анна Огіренко – наймолодша учасниця виставки, учениця Полтавського ліцею №1, яка є неодноразовим переможцем обласних конкурсів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва учнівської молоді. Понад 70 робіт показано на цій колективній виставці, присвяченій Дню Незалежності Польщі. Треба додати, що це перша така масштабна виставка в Полтаві. Члени організації поділилися, що Велика виставкова зала, на жаль, не вмістила усі твори .

Олена Андрієвська, голова спілки «Полонія», котра протягом 12 років беззмінно очолює організацію, сказала на відкритті заходу: «Мені дуже приємно, що Польща завжди палко підтримує незалежність нашої держави і протягує руку братньої допомоги. Поляки добре знають, що таке поневолення, бо у 1795 році, тоді Реч Посполиту, поділили Пруссія,Росія та Австрія і відновлено незалежність лише через 123 роки… Поляки, котрі проживають в Полтаві, по можливості намагаються відвідати землю своїх предків. Свої враження від поїздок вони передають через полотна». Напередодні відкриття виставки вийшов буклет « Дві батьківщини. Полтава - Полонія», його частково фінансувало Міністерство закордонних справ в рамках конкурсу на реалізацію завдання «Співпраця з Полонією і поляками за кордоном в2014 році». Потрібно додати, що останній буклет виставки до Дня Незалежності Польщі вийшов 6 років тому. Мета виставки – наблизити дві братні країни – Польщу та Україну. Показати як живуть поляки у 21 ст. На цій виставці вдало дебютували Ніна Баканова

На цій виставці віддали шану герою АТО, талановитому художнику-живописцю Валерію Боняківському, який загинув 16 жовтня 2014 року, захищаючи донецький аеропорт. Це був боєць за справедливість, умів вести за собою, мужній,відвертий, чистий. Був батьком і для своїх підлеглих, піднімав настрій гумором. Він поєднав у собі військового і художника. У 19 років став лейтенантом. У 20 років – батьком. Усе життя з дитинства малював. Його роботи зберігаються у приватних колекціях Росії, Німеччини, Канади та Австралії. На заході виступила його мати Марія Карпівна, волонтерка, яка лише сину переслала 120 кг через «Нову пошту» допомоги і продовжує це робити для його підлеглих і нині.

Особливої врочистості презентації виставки надав виступ камерного оркестру імені Дмитра Ахшарумова, під керівництвом Олександра Абрамова.

Оксана Кравченко, 13.11.2014, 11:051191
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень