24 травня 2019 • № 21 (1557)
Rss  

Свято для людей, які завжди дарують іншим свято

Відзнаку міського голови ІІ ступеня отримує народний артист України, заслужений діяч мистецтв України Герман Юрченко.
Вікова історія створила на нашій землі неповторне та багате явище, ім'я якому – українська культура. І полтавці можуть і мають пишатися минулим, упевнено заглядати в майбутнє і буквально гордитися культурним теперішнім нашого міста. Пишатися яскравими, креативними та нескінченно талановитими носіями культури в Полтаві.
Омріяне житло для подружжя Юлії та Михайла Кобів.

Викладачів, музикантів, бібліотекарів, поетів і всіх без винятку, хто робить благородну, почесну та вкрай безцінну справу – зберігає, несе до людей та підтримує культуру, вітали напередодні професійного свята – Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва – минулого четверга у Палаці дозвілля «Листопад» представники міської влади.

Щирі слова вітань лунали на адресу всіх, кого стосується це свято, від міського голови Олександра Мамая:
– Це свято тих, хто присвятив себе благородній справі – зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу. У закладах культури Полтави на сьогоднішній день працює майже дві тисячі осіб. Зараз у залі присутні представники всіх напрямків культури – музиканти та хореографи, бібліотекарі та музичні працівники, викладачі шкіл естетичного виховання та працівники закладів дозвілля. Спільними зусиллями та завдяки вашій щоденній праці формується національна свідомість, виховується гармонійна та сучасна людина, патріоти нашої Батьківщини.

Святковий «торт» від «Міленіуму».
Розвиток галузі за останні роки мав дещо уповільнений характер через суспільно-політичну та фінансово-економічну кризу в державі, яка призвела до недостатнього рівня фінансування галузі культури, зазначив міський голова. Левова частка коштів спрямовувалася на оплату праці та енергоносіїв, тобто на видатки споживання. Натомість частка видатків на розвиток зменшувалася. Унаслідок цього скоротилася кількість культурно-мистецьких заходів, творчих проектів, призупинилися важливі ремонтні роботи на об'єктах культури. Але незважаючи на всі складнощі сьогодення, повністю збережена базова мережа закладів культури міста, не скорочена жодна штатна одиниця, а з вересня 2014 року на 128 дітей збільшено контингент учнів Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» ім.Раїси Кириченко. Для забезпечення доступності початкової мистецької освіти протягом останніх років не підвищується батьківська плата за навчання у школах, яка на початок 2014–2015 навчального року не змінилася і становить у середньому 60 грн на місяць. Збережено всі пільги по оплаті навчання окремих незахищених категорій учнів. Полтава стала затишною домівкою для дітей із зони АТО, які продовжують здобувати спеціальну освіту в школах естетичного виховання, а три викладачі-переселенці викладають у цих школах.
Сертифікат на 40 тис грн на придбання музичних інструментів отримав директор ДМШ №1 Євген Дудник.

– Я дуже добре розумію, що без матеріального не може бути і духовного розвитку. Тому моя особиста позиція – приділяти максимальну увагу матеріально-технічній базі галузі культури, – сказав Олександр Федорович. – Тільки протягом 2014 року за рахунок бюджетних коштів здійснено ремонт глядацької зали музичної школи №3 на суму понад 300 тис грн, розпочато ремонт бібліотеки-філіалу №1, вартість якого складає 141 тис. грн. На заміну вікон у музичній школі №2 виділено понад 500 тис грн, роботи вже розпочалися. Окремо хочу зазначити щодо ремонту фасаду школи мистецтв, який не вдається розпочати вже другий рік поспіль. Кошти у розмірі 1 млн 20 тис грн виділені рішенням сесії міської ради, але складна економічна ситуація в державі вкотре завадила розпочати ці ремонтні роботи. Але обіцяю, що беру це питання під свій особистий контроль.

Однією з найголовніших проблем галузі залишається необхідність збереження та розвитку закладів культури, серед яких особливими вважаються комунальні підприємства. І хоч би як не було важко міському бюджету утримувати міський духовий оркестр «Полтава», на його фінансування щорічно виділяються дотації. Тільки у 2014 році дотація склала 1 млн 11 тис грн. Парк культури та відпочинку «Перемога» отримав 410 тис. грн грошової допомоги, комунальне підприємство «Палац дозвілля «Листопад» – 484 тис. грн. У школах естетичного виховання оновлюється база музичних інструментів. Рішенням останньої сесії Полтавської міської ради виділені кошти у сумі 181 тис грн на закупівлю музичних інструментів. Напередодні професійного свята міська влада разом із депутатським корпусом прийняла рішення щодо матеріального заохочення працівників культури Полтави на загальну суму понад 1 млн грн. Усі без винятку працівники закладів культури міста, незалежно від форми підпорядкування, отримали грошові винагороди.
Яскравий виступ Українського народного хору «Калина».
Хоч час нині й непростий, та без традиційних подарунків на святі не обійшлося. Сертифікат на 40 тис грн на придбання музичних інструментів отримала ДМШ №1.
– Спасибі, що завдяки вам ми зібралися сьогодні не на сцені, а в залі, що не забуваєте в такий складний час про культуру, – зазначив, отримуючи сертифікат, директор ДМШ №1 Євген Дудник.

По 30 тис грн отримали ДМШ №2 і ДМШ №3. Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв ім.Раїси Кириченко на придбання музичних інструментів отримала 81 тис грн. Комунальне підприємство «Палац дозвілля «Листопад» зможе закупити нове звукове й світлове обладнання на 230 тис грн. Сертифікат на суму 135 тис грн для проведення ремонтних робіт бібліотеки-філіалу №1 отримала Полтавська міська централізована бібліотечна система.

Відзнаки міського голови, грамоти й подяки та грошові винагороди за багаторічну сумлінну працю, високу професійну майстерність, вагомі творчі здобутки, активну громадянську позицію, значний особистий внесок у розвиток українського національного мистецтва та культури Полтавщини отримали 39 працівників сфери культури.

І, безперечно, найбільшим сюрпризом стали два сертифікати на одержання однокімнатних квартир у Полтаві. Омріяне житло матиме подружжя працівників Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Гоголя – помічник головного диригента оркестру театру Михайло Коба та артистка Юлія Коба. Інша квартира – для завідувача бібліотеки-філіалу №7 Людмили Заливчої. Отримуючи сертифікат, вона не приховувала своїх емоцій:
– Я дуже схвильована і безмежно вдячна. Олександре Федоровичу, 27 років я працюю на бібліотечній ниві, а за такий подарунок, думаю, повинна відпрацювати ще як мінімум 270 років. Від нашого колективу і від усіх бібліотекарів хочу подякувати за те, що ви не забуваєте про нас, що ми працюємо в теплих приміщеннях, вчасно отримуємо зарплати, ще й грошові винагороди. Велике спасибі!

І хоч цього дня працівники сфери культури були глядачами, яке ж свято без концерту! Свої яскраві виступи дарувала молода зміна – народний хореографічний колектив «Міленіум», вихованці Полтавського міського будинку культури, і майстри великої сцени – Український народний хор «Калина».
Наталія Вісич, 13.11.2014, 13:401119
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень