19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Нардеп влаштував погром у Полтавській міськраді

Що ж трапилося?

Як кажуть, було-було, а такого ще НЕ БУЛО!

З групою протестувальників Каплін прийшов до міськради, але, не заставши на місці ні міського голови Олександра Мамая (той у цей час перебував у міській ШЕД), ні його першого заступника, вдався до дій, які для нормальної людини можуть здатися дикими. Під гаслом «відкритості влади» нардеп на очах переляканих працівників міськради, серед яких були й жінки, взявся… сокирою рубати двері до кабінетів посадовців. «Петро І прорубав «вікно в Європу», а я прорубаю вікно до Мамая», – пояснював свої дії Каплін. Відтак, проявивши неабиякі навички володіння сокирою, нардеп ліквідував усі перешкоди на своєму шляху і вдерся до кабінету міського голови, де влаштував посипання сіллю (!!!) і навіть своєрідний обшук.

Працівники міськради намагалися якось угамувати депутата, але марно. З сокирою в руках він присікався в коридорі до ще одного заступника міського голови Юрія Кропивки, якого штовхав зі словами «Іди працювати!». Ніби можна й справді працювати спокійно, коли коридором міськради розгулює людина з сокирою!

Цікаво, що міліціонери, які були очевидцями цих подій, навіть не намагалися зупинити депутата, мотивуючи це тим, що він «недоторканний». Зрештою вони склали відповідний протокол, заявивши, що далі «вирішуватиме начальство». За фактом відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 296 Кримінального кодексу України (хуліганство), розпочате досудове слідство, повідомили пізніше в УМВС України у Полтавській області.

«Люстрація по-каплінськи», до речі, завдала і значного матеріального збитку, адже загалом комунального майна пошкоджено не на одну тисячу гривень (плюс витрати на ремонт).

Як розцінювати подібні дії? Їх нині засуджують навіть ті, хто не так давно голосував за того ж Капліна, адже будь-який епатаж теж має свою межу. Не кажучи вже про те, що біганина по міськраді з сокирою не лише ставить під загрозу безпеку людей (уявіть, аби в коридорі міськради на чолов'ягу з таким знаряддям «нарвалася», приміром, вагітна жінка чи мати з дитиною), але й підривають самі устої хоч якогось ладу в державі, принаймні на місцевому рівні. Адже саме приклад ганебної поведінки багатьох депутатів останнім часом усе частіше стає нормою для багатьох простих смертних: якщо їм можна, то чим ми, мовляв, гірші? Як тут не згадати і спочилого вже Сашка Білого, який приходив до чиновників і прокурорів… з автоматом Калашникова.

А тепер уявіть, якби хтось із простих смертних увірвався отак із сокирою до міськради?!.. Щонайменше парочку статей йому можна було б «пришити», і в кращому випадку таку людину спершу відправили б на медичне освідчення до психлікарні. Мабуть, там би й залишили. Принаймні на період, доки не пройде певний курс лікування. Оскільки подібні дії, якими б «благородними намірами» їх хтось не прикривав, не можна розглядати з точки зору здорового глузду.

Події в міськраді, до речі, детально зафільмували й полтавські телевізійники, а рейтинги з цими сюжетами у соцмережах б'ють тепер усі рекорди. Більше того, доки сам Каплін звинувачує інших у сепаратизмі, сюжет про нього вподобав… сайт сепаратистів «Русская весна», де збирають усілякі «новини з помийниці», аби лишень спаплюжити Україну: ось, мовляв, які вони там дурні й несамовиті! А тут як подарунок – такий сюжет про «цілого» народного депутата! Недарма казали древні: якщо тебе хвалять вороги, це значить, їм вигідно те, що ти робиш.

Віктор Гавриш


Звернення міського голови Полтави Олександра Мамая до Президента України Петра Порошенка

Шановний Петре Олексійовичу!

18 листопада 2014 року народний депутат Сергій Миколайович Каплін усупереч вимогам депутатської етики та загальновизнаним норм моралі, нехтуючи честю й гідністю людей, які обирали міську владу, вчинив дії, які компрометують державу, Верховну Раду, виборців і його самого. Із сокирою в руках він вдерся до приміщення Полтавської міської ради та почав трощити майно комунальної власності територіальної громади в будівлі, що є історичною та архітектурною пам'яткою національного надбання, кидатися з погрозами на працівників установи, навіть застосував фізичну силу.

Народний обранець особисто виламав двері та проник у приміщення зали засідань, у кабінети першого заступника міського голови та міського голови, начальника управління капітального будівництва. Народний депутат не гребував ніякими методами: виламував ручки, вибивав двері ногами, виламував їх сокирою.

При цьому він неодноразово повторив у присутності громадян та на камери ЗМІ, що поки він є народним депутатом і в нього є недоторканність, то він може дозволити собі це і навіть більше.

Вважаю, що такі дії вважаються прямим порушенням Конституції України, депутатської етики. Неприпустиме використання народним депутатом свого депутатського мандата всупереч загальновизнаним нормам моралі, правам і свободам людини і громадянина, законним інтересам суспільства і держави.

Звертаюсь до вас як до гаранта дотримання Конституції України з проханням забезпечити дотримання прав і свобод людини і громадянина.

З відповідною заявою міський голова Олександр Мамай звернувся й до Генерального прокурора України Віталія Яреми з проханням невідкладно вжити заходів прокурорського реагування та надати правову оцінку діям народного депутата Сергія Капліна.
Іван Мольченко, 21.11.2014, 12:501685
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень