16 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

«Чумацький шлях»

У Виставковій залі творчого товариства «Художник» при полтавському відділенні Українського фонду культури вперше відкрилася виставка живопису Володимира Забіяки. Володимир Федорович народився в смт. Старий Орлик (після побудови Дніпрогесу – с. Радянське). Зі шкільних років захоплювався малюванням. За фахом Володимир Федорович - товарознавець. Любов до прекрасного привела його на ниву образотворчого мистецтва. За плечима В. Забіяки 15 років праці художником-оформлювачем на підприємстві ( ДПУ «Азут») у м. Дніпродзержинськ. У 1992 р. він успішно закінчив відділення станкового живопису і графіки Московського народного університету мистецтв імені Н.К. Крупської.

Це не перша персональна виставка Забіяки у нашому місті. Декілька років тому полтавці мали змогу побачити його твори у мистецькій крамниці «Сто доріг»,де експонувалася перша. У Виставковій залі представлені тематичні картини, створені за мотивами творів Миколи Гоголя, як «Тарас Бульба», « Сорочинський ярмарок», «Майська ніч», «Вечір напередодні Івана Купала» та Івана Котляревського «Наталка Полтавка», а ще - Панаса Мирного таКвітки-Основ`яненка п'єс «Сватання на Гончарівці» та «Шельменко-денщик» … Усі присутні на виставці погодилися з тим, що ці сюжетні народні картини Забіяки можуть слугувати гарними ілюстраціями для книжок для дітей. На виставці представлені і квіти – шипшина, маки та соняшники.

Привабливість картин Забіяки полягає насамперед у життєдайних кольорах, яскравості гумористичного зображення життєвих явищ та людських типів. Кобеляцький художник у своїх творах показав і глибоке знання та майстерне відтворення народних українських казок, а ще традицій та обрядів нашого народу, особливо на Полтавщині.

Володимир Федорович розповів на відкритті виставки, що його надихають яскраві візерунки опішнянської кераміки і Сорочинський та Петриківський ярмарки.Тому , мабуть, невипадково, з 2005 року він є постійним учасником Сорочинського ярмарку. У 2011 році став тут кращим у номінації «народний майстер». У 2013 році брав участь у обласному фестивалі художників-аматорів імені Григорія Ксьонза та заключному його етапі – у виставці кращих робіт у Полтавському Художньому музеї(Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Валерій Федорович поділився на виставці про те, як народжувалися його твори. Наприклад, ідея створення картини «Чумацький шлях» виникла, коли побачив на Сорочинському ярмарку двох волів...

Тепло привітали митця члени творчого товариства «Художник», члени ПСЛ та МСПУ, які завітали на захід. А Ліна Ковтун, заступник директора Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужений працівник культури України, за активну життєву позицію, майстерність та вагомий внесок у розвиток образотворчого мистецтва нагородила його грамотою. Цей центр видав і каталог виставки творів нашого земляка. Так що презентували картини і каталог водночас.

Оксана Кравченко, 27.11.2014, 11:56630
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень