22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Як у Полтаві відзначили Всесвітній день філософії

Цими днями у ПОУНБ ім. І. П. Котляревського відзначили Всесвітній день філософії, який нині святкується у 70-ти країнах світу, а з 2006 р. - і на Україні. На заході Анатолій Салій, кандидат філософських наук, завідувач кафедри »Філософії» Української медичної стоматологічної академії, у своєму короткому виступі зазначив: « Філософія – фундамент, який навчає культурі мислення».

Захід проходив у форматі «Філософського кафе» - новій формі бібліотечної роботи, яку в Полтаві започаткувала обласна бібліотека для дорослих. До початку заходу усім відвідувачам літературної вітальні, де проходило святкування, роздали «Меню» (план проведення Всесвітнього дня філософії). Співробітники відділу обслуговування користувачів представили книжкову виставку на тему «Філософія – мати усіх наук» та перегляд періодичних видань, які зберігаються у фондах бібліотеки за останні 20 років. Із бібліографічним оглядом літератури перед читачами виступила Лариса Лисенко, головний бібліотекар відділу обслуговування користувачів ПОУНБ імені Івана Котляревського.

Кульмінацією заходу стала презентація книги П`єра Адо, видатного французького філософа, філолога, знавця і перекладача творів античних авторів. Ця книга вперше презентує наукову спадщину видатного антикознавця українською мовою. Ірина Овчаренко, яка очолює полтавську філію Міжнародної культурної організації «Новий Акрополь», поділилася: « Цього року День філософії присвячено українській філософії. Наша організація ініціювала переклад книги «Що таке антична філософія?» у 2014 р., щоб читачі мали змогу ознайомитися з монументальною працею Адо. Тут подана власна концепція філософії, квінтенсенція його роздумів, і головним висновком науковця стало – філософія – не суха теорія, а певний спосіб життя.

Дуже цікава постать автора книги, життя якого сповнене контрастів, що розвинули у нього чутливість до всього незвичного, креативного, а також містики та метафізики. Він народився у Парижі. Із дитинства бачив контраст релігійного і світського життя. Хоча після закону 1905 р. держава офіційно стала світською, однак у Франції збереглися міцні католицькі традиції. Його мати була ревною католичкою, а батько – ерудованою людиною і саме від нього сину передалися інтерес до вдумливого читання і живого спілкування, а ще допитливість у найрізноманітніших сферах життя. У родині - три сина і мати хотіла бачити їх священниками. Тому розпочалася початкова освіта у католицькій школі, а далі – старша семінарія. Слід додати, що під опікою Церкви він був до тридцяти років, а після почав наукову кар`єру… У 1944 р. отримав сан священника, а в 1950 р. зняв сан і присвятив себе науці. ВІн прекладав античних мислителів і давав їм легку інтерпретацію. У книзі «Що таке антична філософія?» три розділи та одинадцять глав, де мова йде починаючи від Сократа і закінчуючи тим, як антична філософія вплинула на формування раннього християнства. Про П`єра Адо читачі подивилися відеоролик, запропонований міжнародною організацією «Новий Акрополь», який складався з двох частин: «Шлях у глиб віків» та «Творче безсмертя».

На заході було показано виставу «Міф про печеру Платона», яку представили читачам актори самодіяльного театру «Анатасіс», де використані уривки з Ідейних діалогів Платона««Держава/Політея» Про суть держави (проти Афін) та вірші Джордано Бруно.

Наприкінці зустрічі Ірина Овчаренко провела вікторину на знання науки філософії. У ній переміг Андрій Сапронов, випускник історичного факультету ПНПУ імені В. Г. Короленка.

Оксана Кравченко, 27.11.2014, 12:05729
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень