25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Міський голова завітав у гості до дитячого будинку сімейного типу подружжя Шкаровських

Минулого тижня міський голова Олександр Мамай з новорічними привітаннями та подарунками відвідав дитячий будинок сімейного типу полтавської родини Михайла та Ольги Шкаровських. Разом з ним у гості до багатодітного подружжя завітали його заступник Світлана Порохня, начальник міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Буднікова та інші.

Олександр Мамай привітав родину з днем Святого Миколая та наближенням Нового року і вручив подарунки: солодощі, рукавички, шапки, санчата. Світлана Порохня подарувала дітям ялинку.

Гостям у родині завжди раді.
Михайло та Ольга Шкаровські виховують двох рідних, одну всиновлену та шестеро прийомних дітей.
– Ми завжди мріяли про велику родину, – розповідає 27-річний тато. – Після народження наших доньок Лізи та Вероніки ми всиновили маленьку Риту, котрій було півтора місяця. Згодом дізналися, що в неї є ще шестеро братів та сестер в інтернаті «Перлинка», що в Кіровоградській області.

Порадившись, подружжя вирішило забрати з інтернату дітей, аби вони виховувалися в одній родині. Підготовка до цього зайняла понад два роки.
– Сумнівів, брати чи не брати дітей, не було, – продовжує глава сімейства. – Питання було тільки в тому, куди саме їх брати. Тому майже два роки ми готували для них кімнати, меблі тощо. Коли все було готово, звернулися у відповідні служби за допомогою.

Працівники Полтавського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді допомогли зібрати необхідні документи для проходження спеціального навчання подружжя Шкаровських та включення до Єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, сім'ї потенціальних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів. Михайло та Ольга пройшли навчання й отримали позитивну рекомендацію про те, що можуть бути батьками-вихователями.

Сьогодні у їхньому будинку шість дівчаток і три хлопчики. Найстаршій дитині – 15 років, наймолодшій рік і дев’ять місяців. У помешканні є всі умови для проживання та виховання дітей: три спальні для дівчат, одна – для хлопчиків і ще одна – ігрова. Діти дружні, і, за словами батька, для них немає різниці між своїми та прийомними.

Світлана Порохня вважає справжнім героїзмом вчинок молодих людей, адже велика сім’я – це велика відповідальність і праця. Вітаючи родину зі святами, вона побажала їй тепла, злагоди та взаєморозуміння, а дітям – щоб росли здоровими та щасливими на щастя своїм батькам і країні.

Міський голова пообіцяв багатодітній сім’ї підтримку, а також запевнив, що навесні зробить усе можливе, аби придбати для неї автомобіль «ГАЗель».
– Ця родина – прекрасний приклад для тих, хто може і має змогу подарувати тепло дітям з інтернатів, – сказав Олександр Мамай. – Діти повинні жити всі разом. Ми вирішили взяти опіку над родиною Шкаровських. Крім допомоги продуктами, у березні постараємося забезпечити їх сімейним автотранспортом.
Оксана Ханас, 25.12.2014, 16:06856
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень