25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

«Із музики серця»

Так назвала свою нову книгу полтавська драматург Оксана Кравченко, презентація якої цими днями відбулася у «Клубі Цікавих зустрічей», що вже понад 25 років працює при ПОУНБ імені Івана Котляревського. Книга є унікальною, бо вперше за роки радянської влади та незалежності в ній зібрано 8 творів одного автора – сучасні п’єси для професійних театрів – обласних музично-драматичних і обласних лялькових, для радіотеатрів, а ще - моноп`єси, написаних по-українськи. Треба додати, що дві з цих п’єс були поставлені в Полтаві ( у бібліотеках, музеях, навчальних закладах) у 2013 році – «Жовтневий вечір» та «Вишневій цвіт». У книзі «Із музики серця» підняті актуальні морально-етичні питання , якими нині переймаються українці, а також йде мова про події сивої давнини, зокрема про гетьмана Івана Мазепу, а ще про події, що відбувалися під час Великої Вітчизняної війни на Україні, про долю дітей заробітчан та матерів, які чекають синів, котрі не повернулися з афганської війни, що вельми актуально нині.

На літературно-мистецькому вечорі, що проходив напередодні Старого Нового року, були показані дві виставки виробів вже добре відомих у бібліотеці митців Ірини Кузуб і Анатолія Фіктянова, лауреата премії імені Панаса Мирного за декоративно-прикладні вироби українського ковальства. Анатолій Фіктянов представив нам цілу колекцію старовинних обладунків лицарів середньовіччя. Ірина показала справжню живописну зимову казку, нагадавши своїми персонажами читачам, що всі ми родом з дитинства.

На цьому заході кожен учасник розповів із яким казковим героєм він себе уособлює. Так Оксана все життя вважала себе Попелюшкою, а з минулого року – Кішкою, яка гуляє сама по собі. Ірина Кузуб все життя бачить себе Червоною Шапочкою. А от відомий у нашому краї бард Олексій Онуфрієнко, неодноразовий переможець обласних та всеукраїнських конкурсів, - гидким каченятком. Може саме тому цей літературно-мистецький вечір у відділі мистецтв ПОУНБ імені Івана Котляревського відкрився піснею «Попелюшка» у майстерному виконанні Олексія Олексійовича і створив особливий казковий настрій на заході. На численні прохання читачів у авторському виконанні прозвучали улюблені твори цього поета-пісняра «Виробничий романс» та «Пісня про емігрантів». У бібліотеці йшла мова про жінку, і очікування змін, і велике й красиве кохання, про яке мріє кожна напередодні Старого Нового року.

Іван Мольченко, 13.01.2015, 12:28873
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень