27 червня 2019 • № 26 (1562)
Rss  

Подорож дорогами Німеччини

Саме таким туристичним маршрутом подорожували читачі ПОУНБ ім.. І. П. Котляревського разом з доцентом Полтавської аграрної академії Леонідом Олеговичем у » Клубі Цікавих зустрічей», де цими днями відбувся мистецький вечір талановитої родини Колеснікових.

Полтавцям добре відомі батько Леонід Олегович, який живе тут з 1951 р. і багато років організовує екологічні експедиції по історичним місцям та природничим заповідникам Криму для студентів Полтавської аграрної академії, та його донька Оксана Леонідівна – талановита фото художниця. Минулого року вони вдвох на запрошення сім`ї німецьких фермерів Маугер влітку відвідали цю країну і самостійно, без екскурсоводів, пройшли унікальним маршрутом «Дорогами замків», який є єдиним у Німеччині, що починається на півночі і пролягає на південь, довжиною 360 км. Подорож розпочалася із середньовічного монастиря Маульброн і завершилася в Новому лебединому замку. Під час мандрівки Колеснікови побували у таких містах, як Людвігсбург, Штутгарт, Тюбінген, а ще на Боденському озері. Побачили понад 70 замків і сотні музеїв. Родина Колеснікових відвідала місто Марбах , де народився німецький поет і драматург Фрідріх Шиллер. Леонід Олегович сказав на вечорі: « Шиллер увійшов в історію світової літератури як один з найяскравіших представників німецького просвітницького руху. «Найпрекраснішим серцем з тих, що любили і страждали в Німеччині», назвав його Генріх Гейне, «великим поетичним генієм» — український письменник Микола Хвильовий. «Німецький геній», як називав його філософ Гегель, Шиллер був палким борцем проти будь-яких форм тиранії та гноблення людини». Леонід Колесніков зауважив на заході, що знайомство українських читачів і глядачів із творчістю Шиллера розпочалось у XIX ст. Перші переклади були здійснені Остапом Левицьким, Ю. Федьковичем, Б. Грінченком і П. Кулішем. Твори Шиллера згодом перекладали Олена Пчілка, Д. Загул, Борис Тен, І. Стешенко, Є. Дроб'язко, М. Лукаш, М. Овруцька, М. Славятинський, О. Непорожній, М. Зісман, Ю. Назаренко та ін. А ще розповів про надзвичайну працездатність письменника, котрий працював по 12 годин на добу і вважав роботу кращими ліками від усіх хвороб.

Про це та інші міста на згадку залишилася серія пастелей, які Л.О. Колесніков зробив під час місячного перебування у Німеччині. На виставці у бібліотеці можна побачити 20 пастелей Леоніда Олеговича, де показані середньовічні замки та собори. Треба додати, що це його перша персональна виставка творів у такій техніці, бо до цього часу він представляв тільки живописні полотна.

Побували Колеснікови й у школі при монастирі Маульбронн, яку Йога́ннес Ке́плер — німецький філософ, математик, астроном, астролог і оптик, відомий насамперед відкриттям законів руху планет, названих законами Кеплера на його честь, закінчив у 1589 р. Саме Кеплер поширював логарифмічне числення у Німеччині, заснував оптику як науку, вдосконалив телескоп-рефрактор та допоміг довести відкриття, зроблені з допомогою телескопа його сучасником Ґалілео Ґалілеєм. Леонід Олегович розповів цікаві факти з його біографії, зокрема, як у 1591 році Кеплер поступив на теологічний факультет університету в Тюбінґені, де вперше почув про ідеї Миколи Коперника і одразу став прибічником геліоцентричної системи, хоча спочатку хотів стати протестантським священиком. Читачі побачили цю школу завдяки прекрасним фотографіям Оксани Колеснікової, які стали основою відеофільму, показаному на заході у відділі мистецтв.

Оксана Кравченко, 22.01.2015, 12:22747
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень