26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Краєзнавцю, екскурсоводу, письменнику, науковцю Валерію Волоскову — 70 років

Святкування ювілею славного краянина Валерія Волоскова у Полтавському краєзнавчому музеї ім.Василя Кричевського стало справжнім святом для місцевої громади. У залі, де яблуку ніде було впасти, зібралися колеги, поціновувачі творчості цього талановитого полтавця зі щедрою душею. Валерій Волосков – член Національної спілки краєзнавців України, Полтавської спілки екскурсоводів, Полтавської спілки літераторів, краєзнавець, журналіст, публіцист, меценат і колекціонер. Він лауреат премій ім.Самійла Величка та ім.Миколи Ярошенка. До цього треба додати, що він, наприклад, став переможцем Всеукраїнського конкурсу на кращу оглядову екскурсію по місту, переможцем 15-го Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання», а ще активним учасником Всеукраїнського конкурсу до 300-річчя Полтавської битви. Про це відвідувачі заходу мали змогу дізнатися з відеофільму, що був показаний на початку ювілейної зустрічі.

У залі, де проходили урочистості, були представлені дві виставки, що розповідали про світ захоплень ювіляра. Перша – книжкова з повним зібранням творів та виставка філателії. До речі, ця філателістична збірка, подарована Валерієм Федоровичем музею, стала основою для започаткування спеціального фонду з філателії. Загалом же Полтавському краєзнавчому музею подаровано 100 одиниць поштових конвертів на полтавську тематику, а ще унікальну платівку з голосом Тарапуньки (Юрій Тимошенко), фотолистівку 30-х років ХХ ст. «Екскурсія біля пам’ятника Т.Г.Шевченку в Полтаві»… Неможливо не згадати і подарунок музею-садибі Панаса Мирного – прижиттєве видання твору «Правда і кривда» (Полтава, 1920 р.) – це прояви меценатства видатного сучасника. Подарував він п’ять цікавих експонатів і Полтавському художньому музею ім.М.Ярошенка, про що розповіла його директор Ольга Курчакова. А ще Ольга Миколаївна наголосила у вітальному слові, що Волосков – єдиний у нашому краї екскурсовод, який «привозить» туристичні автобуси в музей!

На вечорі панувала дружня й тепла атмосфера, з гумором і різними цікавинками, завдяки старанням модератора святкового заходу Гліба Кудряшова, доцента кафедри журналістики ПНПУ ім.В.Г.Короленка. Лариса Оніщук, заступник директора департаменту інфраструктури і туризму Полтавської ОДА, розповіла про велику роботу з молоддю, що проводить ювіляр, про значення путівників Волоскова для нинішніх екскурсоводів і нагородила ювіляра грамотою. Ірина Балибіна, депутат Полтавської обласної ради і громадський діяч, поділилася враженнями про спільну багаторічну творчу працю і передала вітальну адресу від правління Національної спілки краєзнавців України. Людмила Шендрик, заступник директора з наукової роботи музею історії Полтавської битви, підкреслила, що сенс життя Волоскова – вивчення історії краю. Він повертає нам імена забутих полтавців, адже сам стояв біля джерел полтавської туристично-екскурсійної школи, яка була однією з кращих у СРСР. Віталій Павлов, начальник відділу культурної спадщини і туризму управління культури Полтавського міськвиконкому, нагородив ювіляра грамотою міськради та почесною відзнакою територіальної громади. А Микола Кульчинський, голова Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Т.Г.Шевченка, вручив медаль «Будівничий України».

Катерина Фесик, директор обласного краєзнавчого музею ім.Василя Кричевського, дала таку оцінку творчій спадщині Волоскова: «Цей титан духу вміє професійно, розумно, виважено подавати матеріали…». Привітав ювіляра і доцент Полтавської державної аграрної академії Віктор Самородов.

До речі, ця мудра, дотепна й оригінальна людина ще й гарний дитячий письменник. Про це розповіла Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник літературно-меморіального музею Івана Котляревського, котра зачитала зворушливе оповідання «Черепаха» з книги «В дорогу до онука». Були на адресу ювіляра й музичні вітання у виконанні Івана Новобранця, заслуженого художника України, композитора, картини якого стали ілюстраціями до книги про гетьмана Мазепу, що була написана на замовлення товариства українців з Канади. А ще на вечорі прозвучала арія з опери «Наталка Полтавка» Івана Котляревського, яку майстерно виконала Світлана Коломієць, актриса Полтавського академічного обласного музично-драматичного театру ім.М.В.Гоголя.

Відбулася й презентація нової книги Валерія Федоровича «Про себе рідного… І не тільки». Видання цікаве тим, що тут реальні історії життя, краєзнавчі нотатки в контексті спогадів і роздуми про майбутнє. Валерій Федорович наголосив, що ця книга – підсумок його життя, у ній він сказав усе, що хотів.
Оксана Кравченко, 09.02.2015, 16:121023
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень