24 травня 2019 • № 21 (1557)
Rss  

День-2014: фотострес і щеплення оптимізмом

«Льонька Політика», Олександр Свистунов, с. Скибинці, «Гран-прі 2000».
Фотолітопис того, як і чим жила Україна торік, полтавці можуть побачити на виставці фотографій «День-2014», що відкрилася минулого тижня в Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) за підтримки виконкому Полтавської міської ради, Полтавської ОДА і Полтавського національного педагогічного університету ім.В.Г.Короленка.

Курсанти Військового коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікацій з цікавістю оглядають фотовиставку
Експозиція вміщує близько 200 знімків переможців XVI Міжнародного фотоконкурсу газети «День». Вони обрані з двох тисяч фоторобіт, надісланих з усіх куточків України як фотографами-професіоналами, так і фотолюбителями в номінаціях «Події», «Особистості», «Український світ», «Життя, як воно є», «Світ очима дітей» та в окремій номінації від міжнародної організації Програма розвитку ООН «Будуємо нову країну разом».

– Кожен рік неповторний, минулий 2014-й був найбільш драматичний у новітній історії України, – відкриваючи виставку, сказала редактор газети «День» Лариса Івшина. – Тому ця фотовиставка нетипова, вона більше зліпок часу й року, ніж відповідь на якісь жанри. До 2014-го це був інший фотоконкурс, а у 2014-му – це фотострес для всього організму країни, з якого треба зробити адекватні, правильні висновки. Фотографія допомагає їх робити, бо наодинці зі знімком людина виконує роботу душі. Вона дивиться, і їй ніхто не заважає, не диктує, як розуміти, вона сама це відчуває. Фото – це жанр більш демократичний, ніж слово і відео.

Родзинка цьогорічної виставки в тому, що тут багато сили, подолання, дуже багато любові, яких українці мали дуже великі запаси й нарешті почали їх проявляти один до одного.
– Мене дуже зворушує знімок «Весілля в госпіталі». Мені здається, що ми себе ще не бачили такими трагічно прекрасними, – говорить Лариса Івшина. – Я хотіла б, звісно, щоб і не бачили, щоб ми були прекрасними без трагізму. Але, очевидно, ми повинні були пройти через ці випробування, бо всі попередні роки до нас не доходило щось дуже важливе: як треба любити одне одного, цінувати свою країну, мову, армію, як треба нею пишатися, як треба її зміцнювати. Ми були небезпечно безпечні. Звичайно, значна частина знімків присвячена подіям Революції гідності на Майдані та на Сході країни. У фокусі – люди, які творять історію сьогодні. Утім, попри складні події, ми вирішили не відмовлятися від фото, що надихають та несуть оптимізм. Без такого «щеплення оптимізмом» у нинішній ситуації ніяк не обійтися.

«Весілля!!!» (поранені миколаївські десантники в госпіталі), Владислав Мусієнко, м.Київ.
«Всупереч» (Авдіївка, 5 серпня 2014 р.), Микола Тимченко, «День».
Роботи, представлені на виставці, надзвичайні, насичені різноманітними емоціями, власне, як і ті події, що відбувались у країні, що ми всі переживали у 2014 році.
– Тут багато фото, які показують звичайне життя пересічного українця, є з Майдану, з АТО. У кожній фотографії – бачення людей, емоцій, які були присутні там, їхній настрій, – говорить фотокореспондент газети «День» Артем Сліпачук. – Щоб робити гарні фотографії, щоб фото справді зачіпало душу, потрібно багато працювати над собою, розуміти душу людини, яку ти фотографуєш.

Виставка пересувна, спочатку вона відкрилася восени минулого року в Києві, а далі поїхала Україною, побувавши перед Полтавою в Одесі й Черкасах.
– Зворушлива виставка. Великі контрасти. Сьогодні такі речі дуже потрібні нашому суспільству. Маю надію, що вона допоможе достукатися до сердець людей, які, можливо, ще не розуміють, що відбувається, – ділиться враженнями полтавка Лариса Шкоденко.

Виставка триватиме до 2 березня, у день закриття за результатами голосування визначать володаря титулу глядацьких симпатій у Полтаві, а фото поїдуть далі Україною.
Наталія Вісич, 12.02.2015, 14:49929
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень