19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

ким питанням на Полтавщині приділяють замало уваги?

Найбільше занепокоєння в голови Полтавської обласної ради викликала робота Державного агентства земельних ресурсів України, а саме Полтавського управління. За його словами, останнім часом на адресу обласної ради надходить багато скарг з приводу укладання договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності.

– Останнім часом голови райдержадміністрацій, фермери і керівники підприємств інформують про випадки безпідставного зволікання та відмови щодо укладання або поновлення договорів оренди землі, які перебувають за межами населених пунктів, – зазначив Петро Ворона. – Цю проблему обговорювали депутати на засіданні постійної комісії з питань аграрної політики та земельних відносин.

І головному управлінню держземагентства в області рекомендували до врегулювання питання на законодавчому рівні не надавати в користування землі за межами населених пунктів без погодження з органами місцевого самоврядування. Вважаю, що подібне ставлення керівників відповідного управління до своїх посадових обов’язків неприпустиме, воно компрометує владу в очах сільських товаровиробників області.

Навів голова облради і приклади подібних ситуацій:
– Так, керівник фермерського господарства Шингарій говорить про те, що без пояснення причини не підписаний договір оренди земельної ділянки площею 117 гектарів в Оржицькому районі. Проігноровано наявність затвердженої документації із землеустрою та рішення головного управління Держземагентства в Полтавській області про надання земельної ділянки в довгострокову оренду на 21 рік з укладанням відповідного договору.

Він зазначив, що сільгосппідприємства, які є орендарями цих ділянок, надзвичайно важливі, особливо в нинішні часи, адже забезпечують людей роботою, сплачують податки, розвивають регіон, а тому їм необхідно надавати підтримку. Одним із чинників проблем голова облради назвав часті зміни в керівництві Держземагентства.

Порушив Петро Ворона і питання зарплат керівників комунальних установ, яке останнім часом привертало увагу громадськості (нагадаємо, за ініціативою громади 19 грудня 2014 року утворена тимчасова комісія для перевірки фінансово-господарської діяльності підприємств. 22 грудня комісія відвідала ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» та КП «Полтававодоканал», на черзі КП «Полтавафарм»).

Голова облради виступає за встановлення заробітної плати для керівників комунальних підприємств, не більшої за сім мінімальних окладів:
– Є законодавчі норми, згідно з якими зарплата державних службовців обмежується сімома розмірами мінімальної заробітної плати. При скороченні чисельності працівників – десятьма розмірами мінімальної заробітної плати. Тому я звертаюся з проханням і рекомендую, щоб і працівникам комунальних установ була встановлена така ж зарплата. Це близько 6,5 тис. грн. У деяких керівників зарплата більша.

Звернув увагу голова Полтавської облради і на діяльність благодійних фондів. У лікарняних фондах і фондах навчальних закладів він планує ініціювати масштабні перевірки.
– Рік тільки почався, треба обов’язково всім прозвітувати про ті лікарняні фонди, які є, про кошти, що надійшли, та як вони витрачені. Сьогодні такі фонди дозволяють відповідним закладам виживати, але їхня діяльність закрита від громадськості, тож складається враження, що там є елементи корупції. І для цього треба звітувати за кожну копійку, – зазначив Петро Ворона.

За його словами, у 2013 році було залучено благодійних пожертв на суму 15 млн 654 тис. 601 грн. Публічного звіту про витрати цих коштів не відбувалося.

Також, відповідаючи на запитання журналістів, Петро Ворона розповів, що нині співпраця з правоохоронними органами та контролюючими структурами значно ускладнена, і замість необхідних відповідей та дій вони направляють «відписки». Цю проблему, за його словами, вирішити найскладніше, проте вкрай необхідно.
Сергій Лещенко, 12.02.2015, 16:141793
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень