22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

На звання «Герой-рятувальник року» претендуватиме 8-річна дитина

Учениця другого класу з села Мацківці Лубенського району Полтавської області часто залишається вдома за старшу. Поки мама до пізнього вечора доїть на фермі корів, Віра повинна розігріти їжу для шестирічних двійнят, погратися з ними і про свої уроки не забути.

У той нещасливий вечір Людмила Яковлєва так поспішала на роботу, що забула закрити дітей у будинку зовні, як це робила завжди. Навісний замок так і залишився лежати поруч. Це їх і врятувало. Коли в старенькій хаті через замикання проводки почалася пожежа, старша донька миттєво зрозуміла: потрібно бігти.

– Братик вирішив розвіяти дим вентилятором, а сестричка хотіла сховатися під ковдру, – розповідає восьмирічна Віра. – Але я відразу ж повитягала побутові прилади з розетки. А Олексійка і Марійку посадила на лавку в коридорі й почала одягати. Через дим було важко дихати, тому відкрила на вулицю двері.

Маленька героїня настільки поспішала, що про себе зовсім забула. Вибігла на засніжену вулицю в чому була, пірнувши у великі мамині чоботи. І поки відводила дітей до баби Галі, збагнула, що потрібно пожежників викликати і мамі повідомити. А мобільний є тільки у сусідів.

Із сусідського вікна діти побачили, що будинок уже повністю охоплений вогнем. Рятувати речі й кішку Єву було небезпечно, тим більше, що тварина любила спати на горищі під швидкозаймистим очеретом. Ні сусіди, ні мама не ризикнули боротися з вогнем, намагалися рятувати речі через розбиті вікна.

Пожежники з райцентру доїхали до села за 18 хвилин. Але і їм урятувати будинок не вдалося: через несправну проводку повністю згоріли дах, перекриття, побутова техніка, вікна і всі речі.

У школі Вірі навіть не довелося розповідати про свій вчинок. Голова сільради Микола Дзюба, який першим прибув на пожежу, учителям усе сам розповів.

– Ми зовсім не здивувалися, Віра в нас бойова, активна дівчинка. До того ж нещодавно учням розповідали правила безпеки. Добре, що учениця на практиці змогла їх застосувати, не розгубилася, – говорить класний керівник другого класу Ольга Дзюба.

У школі з дня на день чекають рятувальників, які вручатимуть відважній учениці грамоту. Виявляється, дівчинку будуть номінувати на «Героя-рятувальника року». Вона перша героїня у 2015 році з Полтавської області та ще й така маленька.

Нині погорільцям уже знайшли інше житло. 15 тисяч гривень на новий будинок виділили з сільського бюджету, частину обіцяли компенсувати в місцевому сільськогосподарському підприємстві. Речі, продукти багатодітному сімейству знесли жителі села. Адже Яковлєви не місцеві, приїхали на Полтавщину з Луганська ще до початку АТО. Так що на батьківщину зараз точно не повернуться, тим більше, що за два тижні до пожежі в їхній рідний дім влучив снаряд.

Олеся Кучеренко
Іван Мольченко, 27.02.2015, 14:202972
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень