27 червня 2019 • № 26 (1562)
Rss  

Жіночі еталони Полтавщини

1 березня у великій виставковій залі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім.М.Ярошенка проходило водночас підбиття підсумків трьох жіночих конкурсів.

Таке грандіозне дійство, що розкрило таланти наших успішних у професійному та особистому житті сучасниць різного віку та фаху, у галереї мистецтв відбувалося вперше. Тут проходив VІІІ регіональний конкурс «Пані Полтавщина-2015». Сім його учасниць перевтілилися у своїх кумирів (співачок, артисток, танцюристок різних країн світу), а ще довели прекрасне знання творчості класика української літератури Ліни Костенко, 85-річчя якої ми відзначаємо цими днями, біографії легендарної дівчини Марусі Чурай, 390-річчя від дня народження якої нещодавно відсвяткували, а ще – почуття доброго полтавського гумору та артистизм. Цього року допомагали їм у цій шляхетній справі переможниці конкурсів попередніх років, а ще юні актори театру «Полтавські балаболки». Конкурс проходив у формі весняного балу в чотири етапи. Його справедливо судило авторитетне журі, до складу котрого входили академіки, мистецтвознавці, меценати та працівники культури, переможниці конкурсів, що проходили у нашому краї, представники місцевої влади. Головувала в ньому Олександра Сидоренко, котра очолює правління Полтавського обласного відділення Українського фонду культури, заслужений працівник культури України, кавалер ордена княгині Ольги. Приємно, що в нинішньому конкурсі, окрім традиційних номінацій, була й актуальна нині «Чарівна українська мова». У цій номінації перемога дісталася Катерині В'юн, завідуючій аптекою ТОВ «Фалбі», матері дворічної донечки, яка буквально заворожила журі виконанням «Циганської балади» Ліни Костенко. Диплом та подарунок їй із задоволенням вручила Ольга Курчакова, директор ПХМГМ ім.М.Ярошенка, мистецтвознавець, член журі. Треба додати, що за підсумками інтернет-голосування 149 голосів одержала Яніна Михайленко, бухгалтер за фахом, мати сина й доньки та великий сонцелюб. Вона стала другою віце-пані цього конкурсу. Першою – Оксана Макарова, музикант і педагог, мати двох синів, котра зачарувала присутніх грою на флейті та виконанням танку вогню. А перемогу здобула на цьому святі краси, молодості й талантів конкурсантка Світлана Тебенькова, за фахом юрист, мати трирічного сина, котра чудово перевтілювалася в різних персонажів, починаючи від своєї улюбленої співачки Алли Пугачової. Їй же дісталася й низка титулів: «Пані фото», «Пані преса», «Пані ТV».

Удруге в Полтаві проходив конкурс «Літня пані-2015». Це конкурс успішних жінок, які реалізували себе в особистому житті і професії і, незважаючи на поважний вік, продовжують вести активне життя. Титул «Шляхетна пані» заслужила Людмила Кравченко, котра має доньку та внука і трьох правнуків. Вона зіграла у Полтавському обласному академічному театрі ляльок понад 100 ролей. Титул «Пані бездоганність» отримала Катерина Канцедал, взірцем для якої є співачка Раїса Кириченко. Це єдина учасниця, що обрала для себе видатну українку, тоді як інші конкурсантки перевагу віддали закордонним митцям. Учасниці цього конкурсу продемонстрували оптимізм, віру в життя та людей і показали, як гідно зустрічати старість. Світлана Порохня, заступник міського голови, член журі, наголосила на сміливості учасниць конкурсів, підкреслила їхні артистизм, екстравагантність і висловила надію, що ця весна принесе нам мир. Святкового настрою додав присутнім на дійстві виступ вихованців центру дитячої моди «Ageofbeauty» (координатор Ольга Агєєва), що презентували дві колекції одягу. Перша – «Люблю Україну» – виконана у кольорах державного прапора, а друга – «Весняні мотиви» подарувала глядачам справжній квітковий розмай.

На заході підбили підсумки обласного журналістського конкурсу за 2014 рік про висвітлення ролі нашої сучасниці у суспільному житті та економіці краю. Переможців оголосила голова Полтавського обласного медіа-клубу Людмила Кучеренко. А допомагали їй нагороджувати призерів Вікторія Курилко, голова спілки жінок Полтавщини «Чураївна», і Наталія Шкоденко, начальник відділу у справах сім'ї та молоді Полтавської облдержадміністрації. Перше місце – Наталія Ватуля (газета «Вісті Хорольщини»), друге місце – Ганна Ярошенко (газета «Вечірня Полтава»), третє місце – Олена Савченко (газета «Базар-медіа», м.Гадяч). Усі три журналістки вперше перемогли на конкурсі.


Завдяки команді організаторів-однодумців на чолі з незмінним режисером Світланою Долженко та ведучим форуму краси Олегом Годиною полтавки змогли сповна розкрити свої приховані таланти і довести нам, що жінка й нині – небесне створіння та втілення казкової мрії, а ще показати, як треба цінувати життя, кожну його мить.
Оксана Кравченко, 11.03.2015, 12:481568
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень